Mikrouzņēmumu nozares nākamgad vēl neierobežos

Ministru kabineta sēdē izskatīti grozījumi Mikrouzņēmumu nodokļa likumā, kas paredz, ka no 2017. gada netiks ieviesti ierobežojumi attiecībā uz nozarēm, kurās mikrouzņēmums ir tiesīgs būt par mikrouzņēmuma nodokļa maksātāju.

Tā kā tiks izstrādāti alternatīvi nodokļu maksāšanas režīmi uzņēmējdarbības uzsācējiem, grozījumi likumā paredz, ka mikrouzņēmuma nodokļa maksātājiem līdz 2018. gada 15. decembrim būs jāpārreģistrējas kādā no pastāvošajiem nodokļu maksāšanas režīmiem, ja tie vēlēsies turpināt saimniecisko darbību pēc 2018. gada 31. decembra.

Ja mikrouzņēmuma nodokļa maksātājs līdz 2018. gada 15. decembrim nebūs pārreģistrējies kādā no pastāvošajiem nodokļu maksāšanas režīmiem, tas, atkarībā no juridiskās formas, kļūs par uzņēmumu ienākuma nodokļa vai iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātāju. Savukārt jauni mikrouzņēmumu nodokļa maksātāji varēs reģistrēties tikai līdz 2017. gada 30. jūnijam.

Uzņēmumi un saimnieciskās darbības veicēji, kas darbojas jau pašlaik, 2017. gadā vairs nevarēs iesniegt pieteikumu, lai par mikrouzņēmumu nodokļa maksātāju kļūtu 2018. gadā (plānots, ka 2018.gadā būs stājies spēkā jaunais nodokļu režīms  uzņēmējdarbības uzsācējiem, kuru pašlaik izstrādā  Ekonomikas ministrija).

Avots: Finanšu Ministrija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *