Mežu ilgtspējība – uzmanības centrā

 

Meži spēlē nenovērtējamu lomu, risinot daudzus šodienas izaicinājumus. Tas bija viens no plaši pieņemtiem un atzītiem secinājumiem, kad Eiropas Parlamenta deputāti, meža īpašnieku pārstāvji un citi ar mežu saistīti pārstāvji  apmainījās viedokļiem ar Phil Hogan, zemkopības un lauku attīstības komisāru, brokastu sanāksmē Eiropas Parlamentā Strasbūrā.

Uzsver ietekmi uz klimata pārmaiņām

  1. gada 25. novembrī, gandrīz 30 dalībnieki, kuru starpā bija Eiropas Parlamenta deputāti, kā arī vairāki meža īpašnieku pārstāvji un citas ar mežu saistītas ieinteresētās puses, uzklausīja EP deputātes Elisabeth Köstinger uzrunu par klimata pārmaiņām, bioloģiskās daudzveidības un ilgtspējīgas attīstības veicināšanu. Viņa uzsvēra Eiropas mežu būtisko nozīmi, piemēram, klimata pārmaiņu mazināšanā, izveidojot un veicinot konkurētspējīgu bio balstītu ekonomiku, nostiprinot lauku sektoru, kā arī uzturot un veicinot bioloģisko daudzveidību.

Uzrunājot klātesošos, zemkopības un lauku attīstības komisārs Phil Hogan teica, ka Eiropas mežu uzmanības centrā ir sniegt risinājumus daudziem šodienas izaicinājumiem: «Mežsaimniecība ir galvenā nozare pārejā uz zemu oglekļa emisiju un klimatam draudzīgu ekonomiku un ir viens no galvenajiem sektoriem, kas uztur mūsu lauku apvidu dinamiku un ilgtspējību.»

Vineta Kalve

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *