Mežs ienāk Jelgavā 2023

28. aprīlī visas dienas garumā no plkst. 10.00 – 18.00 jau piekto reizi Jelgavā, Pasta salā norisināsies pasākumu cikla Meža dienas lielpasākums «Mežs ienāk Jelgavā!».

Pasākuma dalībnieki ir meža nozares, t.sk., koka māju būvniecības uzņēmumi un organizācijas, nozares izglītības iestādes, nevalstiskās organizācijas, kā arī amatnieki un ar meža nozari saistīti individuālā darba veicēji.

Pasākumam šogad dota devīze  «No meža līdz mājai»

Pasākuma mērķis – sadarbībā ar Latvijas meža nozares organizācijām un uzņēmumiem, izglītojot sabiedrību par Latvijas meža un dabas resursu apsaimniekošanas rezultātā iegūstamajām koksnes un nekoksnes vērtībām, to pielietojumu un nozīmi veselīgas sabiedrības attīstībā, atraktīvi parādot, kādas koksnes un nekoksnes vērtības sabiedrība gūst, mežu apsaimniekojot, turklāt šajā gadā īpaša uzmanība tiek pievērsta koka māju būvniecībai un izmantotajiem materiāliem.

Apmeklētājiem, aktīvi iesaistoties un līdzdarbojoties, būs iespēja uzzināt un izzināt meža nozari, iegūt vērtīgas zināšanas par koksnes un nekoksnes produktu izmantošanas daudzveidību, nozares nozīmi Latvijas ekonomikas attīstībā, nodarbināto profesiju daudzveidību un meža nozares izglītības iespējām. Šogad īpaši akcentēsim koka izmantošanu būvniecībā. Vienlaikus Pasta salā norisināsies arī koka skulptūru festivāls, kura ietvaros četri mākslinieki nedēļas garumā izgatavos koka skulptūras, kas tiks izvietotas zaļajā zonā pie Zvaigžņu dīķa.

Meža dienas organizē Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Meža fakultāte sadarbībā ar Zemkopības ministriju, Jelgavas valstspilsētas pašvaldību un iestādi «Kultūra»,  kā arī Latvijas meža nozares organizācijām un uzņēmumiem, nozares izglītības iestādēm,  amatniekiem un individuālā darba veicējiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *