Mežs degas arī ziemā

  1. un 6. februārī Daugavpils virsmežniecības teritorijā privātajā mežā tika dzēsts meža ugunsgrēks kopumā 700 kvadrātmetru platībā. Šoreiz meža ugunsgrēks bija neparasts ar to, ka nācās dzēst mīnus 10 grādu lielā salā un vismaz 15 cm biezas sniega segas apstākļos.

Daugavpils novada Vecsalienas pagasta teritorijā ugunsgrēks mežā bija izcēlies no ugunskura, pie kura, darbu veikšanas laikā, sildījušies krājas kopšanas cirtes izpildei nolīgtie strādnieki. Par meža ugunsgrēku virsmežniecībai paziņoja kādreizējais meža īpašnieks un  viņš pastāstīja, ka jau pirms divām nedēļām informējis tagadējo meža īpašnieku par to, ka no atstāta ugunskura gruzd meža  zemsedze un jau gāžas koki, jo ir nodegušas saknes.

Ugunsgrēka dzēsējiem nācās strādāt ne tikai ar ūdens šļūtenēm, bet arī zāģēt sagāzušos un sasvērušos kokus, lai tiktu klāt gruzdošajām zemdegām, kā arī pārvietoties pa līdz pat 60 cm dziļumā  izdegušo kūdru. Šāda veida ugunsgrēkus, kas ir kūdras augsnē, vispār dzēst ir ļoti sarežģīti, it īpaši ziemā.

Avots: VMD

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *