Mežkopji mācās «Pūpolos»

IMG_2244_cv

Vecumnieku novada Kurmenes pagasta mežsaimniecības demonstrējumu teritorijā «Pūpoli» arī šoruden tradicionāli notika seminārs – atvērto durvju diena. Kopš dibināšanas semināra 2011. gada oktobrī, demonstrējumu teritorijā norisinājušies kopumā 14 pasākumi, kurus saista kopīga tēma – nekailciršu mežsaimniecība.

Interesē nekailciršu mežsaimniecība

Kā saimniekot privātajam meža īpašniekam ja viņš nevēlas cirst kailcirtes vai normatīvi tās ierobežo. Atbildes uz šiem jautājumiem jau 3 gadu garumā meklējuši jau vairāk nekā 300 interesentu no Zemgales, Vidzemes un Latgales. Kā lektori uzstājušies gan meža nozares zinātnieki, gan arī praktiķi. 18. Oktobrī seminārā par nekailciršu mežsaimniecību, kuru atbalstīja Latvijas vides aizsardzības fonds, pulcējās gandrīz 30 interesenti no Rīgas, Madonas, Ķekavas, Krimuldas, Rencēniem, Ozolniekiem, Dobeles, Inčukalna, Pļaviņām, Codes, Salaspils, Iecavas un Olaines. Interesi par pasākumu bija izrādījuši ne tikai meža īpašnieki, bet arī profesionāli mežkopji no A/S «Latvijas finieris» un A/S «Latvijas valsts meži», kā arī profesionāli zinātnieki no mežzinātnes institūta «Silava» un Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes. Pasākumā lekcijas lasīja meža nozares profesionāļi. Tajā skaitā pētnieks Jānis Donis un pētnieks Mārtiņš Lūkins no mežzinātnes institūta «Silava». Viņi semināra dalībniekiem atklāja zinātnieku atziņas par nekailciršu mežsaimniecību un raksturoja mežsaimniecības demonstrējumu teritorijas mežus. Meža konsultāciju un pakalpojumu centra konsultante Rita Daščiora klātesošos iepazīstināja ar Eiropas Savienības atbalsta aktualitātēm.

Pasākuma otrajā daļā interneta veikala pārstāvji Indriķis Jermaks un Gunārs Jermaks prezentēja meža kopšanas tehnikas jaunumus. Starp tiem vidi saudzējoši motorzāģi un trimmeri, kuri darbojas ar elektromotoru, bet benzīna bākas vietā tiem uzlādējams akumulators. Visiem, kuri to vēlējās bija iespēja izmēģināt ekoloģiskos kopšanas instrumentus. Pēc tam semināra apmeklētāji devās mežā, kur kopā ar «Pūpolu» īpašniekiem diskutēja par izlases cirtes izpildes īpatnībām, iespējām un riskiem, kā arī par atvērumos ieaugušo jauno kociņu aizsardzību pret meža dzīvniekiem. Nākamais pasākums «Pūpolos» plānots 2015. gada aprīlī, ikgadējo «Meža dienu» ietvaros. Informācija par demonstrējumu teritoriju atrodama mājas lapā: www.draugiem.lv/pupoli/

Raimonds Mežaks, mežkopis

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *