Meža ugunsgrēki turpinās

Lai arī maija sākumā un vidū gaisa temperatūra bija viena no zemākajām pēdējo desmit gadu laikā, mēneša izskaņā un jūnija sākumā gaisa tā pārsniedza plus divdesmit grādu atzīmi.

Ugunsdrošību pasliktināja periodiskas vēja brāzmas. Līdz ar šiem, cilvēku atpūtai dabā piemērotajiem laika apstākļiem, purvos un mežos strauji paaugstinājās ugunsbīstamība.

Aicina zemju īpašniekus meža ceļus atbrīvot no nokritušiem kokiem

Meža ugunsgrēki dažādās Latvijas vietās notiek gandrīz katru dienu un Valsts meža dienesta darbiniekiem darba netrūkst. Smagākajās situācijās tiek iesaistīts Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) un citas struktūras. Pēc Valsts meža dienesta sniegtās informācijas no ugunsnedrošā perioda sākuma līdz jūnija sākumam uguns skārusi vairāk kā 200 hektārus meža zemju. Lielākajā daļā gadījumu meža ugunsgrēkus izraisījusi cilvēku neuzmanīga rīcība. Bieži vien ugunsgrēki meža zemēs sākas no nenodzēsta ugunskura. Neskatoties uz daudzkārtējiem brīdinājumiem, daudzi cilvēki adekvāti nenovērtē draudošās briesmas un ļoti vieglprātīgi izturas pret ugunsdrošības jautājumiem. Iespējams, ka daļa viegl- prātīgo lēmumu pieņemti alkohola ietekmē. Meža īpašniekam jādara viss iespējamais, lai ugunsgrēka gadījumā dzēsējiem nebūtu apgrūtināta pārvietošanās pa meža ceļiem. Vislielākais risks, ka koki aizies bojā, protams ir jaunaudzēs. Lai pēc iespējas ātrāk dzēsēji varētu piekļūt ugunsgrēka poligonam, jābūt skaidri zināmam, kur atrodas labākais piebraucamais ceļš. Tāpat jābūt skaidrībai par to no kurienes varēs iegūt dzēšanai nepieciešamo ūdeni. Pavasarī lielā daļā Latvijas teritorijas bija vēja bojājumi un atsevišķās vietās meža ceļi ir aizgāzti. Tāpēc gribētu aicināt zemju īpašniekus apsekot savos īpašumos esošos meža ceļus un nepieciešamības gadījumā atbrīvot no nokritušiem kokiem vai to daļām. Jo ātrāk ugunsdzēsēji varēs piekļūt ugunsgrēkam, jo ātrāk varēs sākties dzēšanas darbi.

Meža ugunsgrēku statistika

Laika posmā no 1. janvāra līdz 7. jūnijam Valsts meža dienests atklājis un dzēsis 348 meža ugunsgrēkus ar kopējo meža zemes platību 193,76 ha. 

Esiet uzmanīgi mežā ar uguni!

Teksts un foto: Raimonds Mežaks

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *