Meža īpašnieku organizācijas pasniedz balvu «Melnais Čiekurs»

Par cinisku un neētisku attieksmi pret Latvijas zemes īpašniekiem, par emigrācijas veicināšanu, par meža vērtības graušanu un meža pūdēšanas atbalstīšanu, par tautsaimniecības attīstības bremzēšanu, par «zaļo teroru» un Latvijas simtgades nomelnošanu – par visiem šiem «nopelniem» Latvijas meža īpašnieki apmelošanas kampaņas «100 kailcirtes Latvijas simtgadei» organizatoriem piešķir balvu «Melnais Čiekurs». Ar balvas pasniegšanu meža īpašnieki vēlas pievērst sabiedrības uzmanību tā saucamo «zaļo» organizāciju pārstāvju paustajām viltus ziņām, lūdzot izvērtēt informācijas avotu un paustās informācijas patiesumu.

Viltus ziņu un dezinformācijas izplatīšana nav cīņa par labāku Latviju. Tas ir spļāviens sejā gan meža īpašniekiem, gan arī pārējai sabiedrībai, kurai tā saucamo «zaļo» interešu vārdā tiek liegta normāla ekonomiskā izaugsme un pārtikusi nākotne.

«Arī mēs esam sabiedrība, cilvēki, kuri grib strādāt savā zemē!» – šādu vēstījumu pauž balvas dibinātāji – Latvijas meža īpašnieku organizācijas, vēloties, lai arī viņu intereses Latvijā tiktu ņemtas vērā un nenotiktu klaja nomelnošana par ilgu gadu laikā sniegto ieguldījumu mežsaimniecībā.

«Melnais Čiekurs» simboliski apzīmē sapuvušu čiekuru, kuru ir sapūdējuši iniciatīvas «100 kailcirtes Latvijas simtgadei» pārstāvji. «Melnā Čiekura» sēklās iniciatīvas pārstāvju aktivitāšu rezultātā vairs nav dzīvības, tajās nav nākotnes, čiekura sēklām netika dota iespēja dzīvot, izdīgt, pārtapt par spēcīgiem stādiem un jaunu mežu.

Aptuveni ceturtajai daļai no visiem Latvijas pilsoņiem pieder mežs. Šie cilvēki pret savu īpašumu izturas ar vislielāko cieņu, un viņus virza mērķis pēc iespējas efektīvāk to apsaimniekot, lai arī bērniem un mazbērniem būtu dota iespēja gūt gan emocionālo, gan materiālo labumu.

«Mežu mūsu ģimenes īpašumā stādīja vectēvs, un esam to kopuši un taupījuši paaudžu paaudzēs. Ne mazums pūļu un līdzekļu esam ieguldījuši kvalitatīvas koku audzes izveidē, tāpēc pašlaik īpaši sāpīgi ir skatīties, kā mūsu paaudžu paaudzēs veikto darbu noniecina un atņem tiesības rīkoties savā zemē. Šāda rīcība ir nosodāma, un par šādu viltus ziņu paušanu būtu jāatbild,» norāda mežu īpašnieks Artis Vaivods.

Meža īpašnieku apvienības «Bārbele» pārstāvis Jānis Folkmanis arī norāda, ka iniciatīvas «100 kailcirtes Latvijas simtgadei» pārstāvji Latvijas informatīvajā telpā rada klaju dezinformāciju, izplatot nepatiesus faktus par mežsaimniecību, tādā veidā nomelnojot latviešu – mežu īpašnieku darbu un ieguldījumu vienā no valstij nozīmīgākajām tautsaimniecības nozarēm – mežsaimniecībā. «Ar nepatiesiem apgalvojumiem tiek nomelnoti ne tikai mežu īpašnieki, kas veic atbildīgu un ilgtspējīgu mežsaimniecību savā zemē, bet arī valsts iestādes, mežu nozares organizācijas un biedrības, kas atbalsta meža nozares un Latvijas kopējo izaugsmi. Tā ir vēršanās pret cilvēkiem, kuri grib strādāt, saimniekot savā zemē, radīt labumu gan savām ģimenēm, gan labumu sabiedrībai – sakoptu mežu, nodokļus, kurus varētu pārvērst skolotāju un medmāsu algās, pensionāru pensijās,» tā Jānis Folkmanis.

Balvas «Melnais čiekurs» dibinātāji aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju, kuram rūp kopēja labklājība mūsu valstī, iespēja ogot, sēņot un atpūsties sakoptā, nevis sapuvušā mežā, kā arī iespēja saimniekot savā zemē, atbalstīt meža īpašnieku tiesības arī sociālajos tīklos, ierakstiem pievienojot mirkļbirku (#) #MelnaisČiekurs.

«Melno Čiekuru» piešķir 11 meža īpašnieku nevalstiskās organizācijas: Latvijas Meža īpašnieku biedrība (LMĪB), Kurzemes Meža īpašnieku apvienība, Kuldīgas meža īpašnieku apvienība, Meža īpašnieku apvienība «Bārbele», Meža īpašnieku biedrība «Meža konsultants», Rūjienas mežu īpašnieku biedrība, Mežsaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība «Mežsaimnieks», Meža īpašnieku kooperācijas atbalsta centrs, biedrība «Vidzemes augstienes meži», Meža īpašnieku apvienība Krāslava un Meža īpašnieku apvienība Madona.

Avots:  Latvijas Meža īpašnieku biedrība

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *