Meža īpašnieki sveic ES Zaļo nedēļu

Galvenā loma zaļo darbavietu radīšanā ir mežiem. Eiropas meža īpašnieku konfederācija (CEPF) atzinīgi novērtē Eiropas Komisijas ģenerāldirektorāta Vides jautājumos izvirzīto mērķi ES Zaļajai nedēļai – zaļo darbavietu radīšanu zaļākai nākotnei.

4 miljoni zaļu darbavietu

CEPF ģenerālsekretārs Emma Berglund uzsvēra, cik zaļās darbavietas ir svarīgas, lai izveidotu ilgtspējīgu nākotni, un meža nozare ir galvenā loma tajā. Visa Eiropas meža nozare nodrošina apmēram 4 miljonus zaļo darbavietu un ienākumus cilvēkiem no mežsaimniecības, koksnes ražošanas, papīra rūpniecības un bioenerģijas sektora. Zaļās darbavietas meža nozarē ir saistītas ar meža apsaimniekošanu un izmantošanu, ekosistēmu, ievērojot ilgtspējīgas mežu apsaimniekošanas un ražošanas principus, balstoties uz preču ražošanu  un pakalpojumu sniegšanu, izmantojot koksni, kas iegūta no ilgtspējīgi apsaimniekotiem mežiem.

Mežsaimniecība ir kā dzinējs lauku izaugsmei, tai jāturpina spēlēt svarīgu lomu, ražojot atjaunojamos koksnes resursus un koka izstrādājumus. Eiropa ir viens no pasaules lielākajiem apaļkoksnes ražotājiem.

Zaļās darbavietas meža nozarē ir svarīgas gan bioekonomikai, gan ilgtspējīgai nākotnei.  Pietiekami liels skaits strādājošo personu ir ar atbilstošām prasmēm un iemaņām, taču, lai saglabātu ilgtspējīgus, labi pārvaldītus mežus, būtiski ir motivēt jaunos darbiniekus un atbalstīt jaunu zaļo prasmju apguvi.

CEPF

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *