Meža īpašnieki interesējas par jaunumiem

Augusta sākumā notika divi meža īpašniekiem veltīti semināri. Mežsaimniecības demonstrējumu teritorija «Pūpoli» viesojās meža īpašnieki no Kurzemes un Madonas puses.

Uztrauc normatīvo aktu grozījumi

Uz pirmo semināru bija ieradušies 30 meža īpašnieki no Kurzemes – Liepājas, Saldus, Skrundas un citām Latvijas rietumu daļas vietām, kas neskatoties uz milzīgo svelmi, uzdeva daudz jautājumus un iesaistījās diskusijās par meža apsaimniekošanas praksi. Savukārt otrajā seminārā piedalījās ap 20 meža īpašnieku no Madonas puses. Arī šajā seminārā bija daudz diskusiju.

Ar sevišķi lielu spēku tās uzvirmoja, kad runa gāja par gaidāmajiem normatīvo aktu grozījumiem, kā arī pašlaik tik aktuālo dabas vērtību skaitīšanu, kas norit visā Latvijas teritorijā. Šogad demonstrējumu teritorijā «Pūpoli» jau notikuši veseli trīs pasākumi. Tomēr sakarā ar lielo meža īpašnieku interesi, oktobra beigās plānots vēl viens bezmaksas seminārs, kura laikā būs iespēja iepazīties ar pašu aktuālāko informāciju, tajā skaitā arī par dabas skaitīšanu. Precīzu nākamā semināra norises laiku uzzināsiet, ja lasīsiet oktobra «Meža Avīzi».

Vasaras sezonā daļa privāto meža īpašnieku ar meža apsaimniekošanas darbiem aktīvi nenodarbojas, tāpēc ir laiks, lai paskatītos, kas notiek apkārt, uzzināt par gaidāmiem jaunumiem normatīvajos aktos. Mežsaimniecības demonstrējumu teritorija «Pūpoli» ir viena no šādām vietām. Te var gan uzzināt, kādi jaunumi drīzumā sagaida meža īpašniekus, gan arī iepazīties ar meža apsaimniekošanas praksi dabā. Demonstrējumu teritorija izvietota Vecumnieku, Neretas un Jaunjelgavas novadā. Dabā apskatāmi meža nogabali, kuros jau kopš 2003. gada veikta koku ciršana izlases veidā.

Raimonds Mežaks, mežkopis

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *