Meža īpašnieki aicināti piedalīties Mežsaimniecības konferencē 2022

Zemkopības ministrijas Mežsaimniecības konference meža īpašniekiem 2022 norisināsies 23. novembrī.

Konferencē aicinām piedalīties meža īpašniekus, apsaimniekotājus, mežsaimniekus, nozares uzņēmējus un nodarbinātos, kā arī citus interesentus. Konferences norisei izvēlēta vieta Ogrē, Ogres centrālajā bibliotēkā, kuras ēka nodota ekspluatācijā aizvadītā gadā kā lielākā pasīvā sabiedriskā ēka Latvijā, kuras būvniecībā izmantots kokmateriāls.

Iespēja apmeklēt klātienē

Aicinām konferenci apmeklēt klātienē Ogres centrālajā bibliotēkā, Brīvības ielā 35, Ogrē, vai arī pieslēgties tiešsaistes formātā www.laukutikls.lv un www.llkc.lv no plkst. 10:00, iepriekš reģistrējoties. Konferenci vadīs žurnālists Armands Tripāns, daloties arī savos iespaidos par meža īpašnieku stāstiem Latvijā.

Meža apsaimniekošanas aktualitātes

Galvenā tematika konferencē būs saistīta ar aktualitātēm meža apsaimniekošanā – par Zemkopības ministrijas plānoto ES atbalstu mežsaimniecībai Kopējā Lauksaimniecības politikas (KLP) Stratēģiskā plāna 2023–2027 ietvarā, sagaidāmajām izmaiņām atbalsta saņemšanas nosacījumos. Tiks apskatīti arī KLP ietvertie zināšanu un prasmju pārneses pasākumi, arī konsultācijas privāto mežu īpašniekiem. Konferences laikā dalībnieki tiks aicināti izteikt viedokli par svarīgāko tematiku apmācības un pieredzes apmaiņas pasākumos, arī konsultācijās.

Konferencē meža īpašniekiem būs iespēja uzzināt arī par Valsts meža dienesta aktualitātēm, situāciju ar egļu astoņzobu mizgraužu izplatību, par LVM GEO lietotnē publiski pieejamiem meža inventarizācijas datiem un to izmantošanas iespējām ikdienas meža apsaimniekošanā, kā arī Dabas aizsardzības pārvaldes saistošajām darbībām LIFE–IP projekta LatViaNature ietvaros un redzējumu par dabas saglabāšanas mērķu sasniegšanu mežu teritorijās. 

Dalībniekiem interesējošos jautājumus būs iespējams uzdot gan reģistrējoties dalībai konferencei, gan konferences norises laikā. Konferences noslēgumā interesentiem būs iespēja gida pavadībā apskatīt Ogres centrālās bibliotēkas telpas.

Konferenci organizē Zemkopības ministrija sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Meža konsultāciju pakalpojumu centru. Turpmākā informācija par konferenci www.mkpc.llkc.lv

SIA «Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs»

filiāle «Meža konsultāciju pakalpojumu centrs»

Tālr.: +371 63050477

E–pasts: mkpc@mkpc.llkc.lv

www.mkpc.llkc.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *