Meža dienās pulcē tūkstoti apmeklētāju

thumb_show_cv

Jau otro gadu pēc kārtas Priekuļu novada pašvaldība sadarbībā ar vienu no vadošajām meža izstrādes kompānijām SIA «Metsa Forest Latvia» rīkoja «Meža dienu» pasākumu «Nāc līdzi ejam mežā». Šis pasākums, kas norisinājās 25. aprīlī Priekuļu novada Priekuļu pagastā esošajā biatlona trasē, noteikti ir viena no «Meža dienu» vērienīgākajām un interesantākajām šā gada aktivitātēm. Ideja par šāda veida pasākumu nāk no Kuldīgas puses mežsaimniecības konsultantes Sigitas Vaivades, kura šogad saņēma meža nozares augstāko apbalvojumu – «Zelta čiekurs».

Aktivitāte nav iespējama bez sadarbības partneru līdzdalības. Visas biatlona trases teritorijā dažādi meža nozares uzņēmumi bija izveidojuši savas stacijas, kurās bērnus un pieaugušos iepazīstināja ar sevi un piedāvāja piedalīties kādā ar mežu saistītā aktivitātē. Kā «Meža Avīzei» pastāstīja viena no pasākuma rīkotājām, SIA «Metsa Forest Latvia» mežsaimniecības konsultante Dace Iraids, tad visas dienas garumā savas aktivitātes piedāvāja mežizstrādes kompānija SIA «Metsa Forest Latvia», Priekuļu novada pašvaldība, Valsts meža dienesta Centrālvidzemes virsmežniecība, Meža konsultāciju un pakalpojumu centrs, Dabas aizsardzības pārvalde, SIA «Baltijas meži AB», Arboristu biedrība, Z/S «Birzmaļi», zinātnes centrs «Zinoo», mežzinātnes institūts «Silava», Ērgļu profesionālā vidusskola, biedrība «Meža projekti», meža īpašnieku biedrība «Dižsils» un biedrība «Meža konsultants». Pasākuma organizēšanā palīdzēja Vidzemes augstskolas studenti. Īpašu pateicību par atsaucību Dace Iraids vēlas izteikt Cēsu profesionālajai vidusskolai.

Pasākums norisinājās no pulksten 10:00 līdz 18:00, un kopumā to apmeklēja vairāk nekā 1000 interesentu no Priekuļiem, Cēsīm un Jāņmuižas, arī ciemiņi no Rīgas, Balviem, Mārupes, Lielvārdes, Ērģemes, Grundzāles. Sarunā ar «Meža Avīzi» SIA «Metsa Forest Latvia» mežsaimniecības konsultante Dace Iraids uzsvēra, ka tas bija labdarības pasākums, jo iesaistītie uzņēmumi par savu piedalīšanos nesaņēma atalgojumu. Interese par pasākumu ir bijusi milzīga, tāpēc, ja būs spēcīga atbalsta komanda, tradīcija nākamgad tiks turpināta. Šāds pasākums ir lielisks veids, kā bērni, viņu vecāki un citi interesenti  var iegūt pilnīgāku priekšstatu par meža nozari.

Raimonds Mežaks, mežkopis

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *