Meža dienas – laiks labajiem darbiem

Turpinot iepriekšējo gadu tradīcijas, arī šogad Latvijā plānoti daudzi «Meža dienu» pasākumi.

Katram ir iespēja iesaistīties un izdarīt kādu labu darbu Latvijas labā. Tā ir lieliska iespēja katram izrādīt iniciatīvu un paveikt kaut ko paliekošu un noderīgu.

Pasākumi Pārgaujas novadā

Dodoties dabā, varam redzēt, kad daudzās vietās joprojām redzami sadzīves atkritumi. Vietās, kur putniem un citiem dzīvniekiem nav piemērotu mājvietu, mēs varam pagatavot un izvietot būrīšus. Pacentīsimies, lai, sagaidot valsts 100. jubileju, tā būtu kļuvusi sakoptāka un labāka. Lai atvieglotu izvēli tiem, kuri vēl nav izdomājuši, kādu labu darbu darīt, piedāvājam nelielu ieskatu dažos no plānotajiem pasākumiem.

12. aprīlī Pārgaujas novada Stalbes pagasta zemes īpašumā «Tīraines» plānots koku stādīšanas pasākums. Tajā piedalīsies Straupes pamatskolas skolēni un pedagogi. Pasākums plānots sadarbībā ar Valsts meža dienesta Ziemeļvidzemes virsmežniecības Kocēnu nodaļu un mežsaimniecības demonstrējumu teritoriju «Pūpoli». Plānots iepazīties ar iepriekšējos gados veiktajiem stādījumiem lauksaimniecībā neizmantojamā zemē, veikt papildināšanu ar sertificētiem bērzu stādiem un vākt vidē esošos sadzīves atkritumus.

20. aprīlī Pārgaujas novada Stalbes pagasta zemes īpašumā «Cābuļi» plānots «Meža dienu» pasākums, kurā piedalīsies Stalbes vidusskolas skolēni un pedagogi. Pasākums plānots sadarbībā ar Valsts meža dienesta Ziemeļvidzemes virsmežniecības Kocēnu nodaļas un Meža konsultāciju un pakalpojumu centra darbiniekiem. Tā laikā plānots iepazīties ar meža apsaimniekošanas praksi, vākt sadzīves atkritumus, izlikt skolēnu sagatavotus putnu būrus, kā arī meklēt dižkokus.

23. aprīlī «Meža dienu» pasākums plānots mežsaimniecības demonstrējumu teritorijā «Pūpoli», Vecumnieku novada Kurmenes pagastā. Tas notiks sadarbībā ar Valsts meža dienestu, Meža konsultāciju un pakalpojumu centru un Valles vidusskolas skolēniem un skolotājiem. Dienas laikā plānota iepazīšanās ar izlases ciršu mežsaimniecību un lauksaimniecības zemju apmežošana, bīstamo koku meklēšana, koku stādīšana, atkritumu vākšana un robežzīmju atjaunošana.

Raimonds Mežaks, mežkopis

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *