Meža dienas jau sākušās

Straupes-skol_cv

Līdz ar siltajiem laika apstākļiem Latvijā sākušās ikgadējās «Meža dienas». Dažādus videi un sabiedrībai lietderīgus pasākumus rīko daudzi meža nozares uzņēmumi, bieži vien sadarbībā ar vietējām pašvaldībām un izglītības iestādēm.

Labie darbi

Meža dienas visā Latvijā tika nolemts rīkot 1930. gada pavasarī. Notika dažādi priekšlasījumi par meža nozīmi, stādīšanu un kopšanu. Meža dienās stādīja pie valsts, sabiedrisko iestāžu un privātām ēkām, pagastnamiem, skolām, slimnīcām, baznīcām un kapsētām. Tika izveidotas jaunas alejas, stādīti koki gar ceļiem un pie pieminekļiem. 1935.gadā valdības pārstāvji nolēma pasākumos iesaistīt visu sabiedrību un par Meža dienu augstāko protektoru ievēlēja Kārli Ulmani.

Valsts «Meža dienas 2014» nodrošināšanai šogad piešķīrusi 26 000 eiro. Katra valsts iedzīvotāja pienākums arī šodien ir Meža dienu laikā izdarīt kādu labu darbu. Noderīgs darbs ir arī atkritumu vākšana, bet «Meža dienas» nav iedomājamas bez koku stādīšanas. Daudzās vietās šajā laikā tiek izlikti un tīrīti arī putnu būrīši. Būsim aktīvi un iesaistīsimies!

Skolēni iepazīstas ar mežu apsaimniekošanu

Šogad «Meža dienas» Pārgaujas novadā sākās jau martā. Pirmajā pasākumā Straupes pamatskolas skolēni Valsts meža dienesta mežziņa vadībā iepazinās ar to, kā tiek apsaimniekots ozolu biotops Ungurmuižā, kas ir viena no lielākajām lapkoku praulgrauža atradnēm Vidzemē. Savukārt pasākuma otrajā daļā viņiem bija iespēja iepazīties ar valsts mežos uzbūvēto koka plātņu pagaidu ceļu, kas paredzēts kokmateriālu vešanai ar baļķvedējiem. Pārgaujas novadā šogad plānota mežziņa ēnu diena un neliela melnalkšņu stādījuma izveide neizmantotā lauksaimniecības zemē.

«Meža dienas» šī gada 29. aprīlī plānotas arī Jaunjelgavas novada Jaunjelgavas pagasta meža īpašumā «Renderi», kas ietilpst mežsaimniecības demonstrējumu teritorijā «Pūpoli». Pasākuma laikā Jaunjelgavas vidusskolas 6. un 7. klases skolēni iepazīsies ar saimniecībā veikto izlases cirti, vāks vidē izmestos atkritumus un stādīs kokus.

Raimonds Mežaks, mežkopis

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *