Meža dienu ietvarus viens no pasākumiem aprīlī notika Gulbenes novada Rankas pagastā pie meža īpašnieka Gunta Grīnšteina.
Izglītojošus pasākumus sadarbībā ar Meža konsultāciju pakalpojumu centra konsultanti Gintu Ābeltiņu un citiem mežu un dabas speciālistiem viņš rīko jau gandrīz 10 gadus. Šoreiz uz izglītojošām nodarbībām mežā bija ieradušies Druvienas un Tirzas pamatskolas skolēni un pedagogi.
Izglīto jauniešus
Klātesošajiem bija iespēja uzzināt gan par to, kas dzīvo mežā, gan arī kā pareizi kokus audzēt un uzmērīt. Meža dzīvnieku sugu noteikšana, koka augstuma un meža nogabala platības uzmērīšana, iepazīšanās ar koku stādāmajiem instrumentiem ir tikai dažas no aktivitātēm, kurās visas dienas garumā varēja piedalīties skolēni. Nodarbības vadīja Valsts meža dienesta, Meža konsultāciju pakalpojumu centra un dažādu privātu uzņēmumu speciālisti. Pasākuma noslēgums, kā ierasts, notika pie ugunskura, kur dalībnieki varēja pasildīties un ieturēt maltīti.
Katram kokam var pievienot vērtību
Nonākot atpūtas vietā, dalībniekus sagaidīja vēl kāds patīkams pārsteigums. Guntis Grīnšteins sadarbībā ar pieredzējušo galdnieku Dzintaru Birzonu bija uzstādījuši pilnīgi jaunus solus, kurus turpmāk varēs izmantot ikviens, kas ieradīsies uz kādu pasākumu vai vienkārši sēņot. «Daudziem līki koki nepatīk, bet es tos novērtēju. Tie var palikt mežā kā dabas īpatnība, bet tos var arī izmantot cilvēka labā. Protams, tos var sazāģēt malkā, sašķeldot, tomēr tas nav vienīgais veids, kā līkos kokus izmantot. Soli un galdi ir lielisks veids, kā kokam iedot otru mūžu.
Ieskatu Meža dienu pasākumos turpināsim nākamajā «Meža Avīzes» numurā.
Raimonds Mežaks, mežkopis