Mednieku apliecību maiņa turpinās

Tieši pirms gada tika uzsākta mednieku un medību vadītāju apliecību apmaiņa un atjaunošana uz jauna parauga apliecībām. VMD elektroniskajā datu bāzē ir reģistrēta informācija par vairāk nekā 35000 derīgām mednieka apliecībām. Gada laikā izsniegtas, atjaunotas un apmainītas mednieku apliecības 16177 medniekiem un 2933 medību vadītājiem. Savukārt mednieku sezonas kartes iepriekšējā medību sezonā izsniegtas 21 304 medniekiem, kuri piedalās medībās.

Mednieka vai medību vadītāja apliecības apmaiņai nav noteikts termiņš, taču aktīvajiem medniekiem ir svarīgi zināt, ka saskaņā ar iepriekš minētajiem noteikumiem, mednieku apliecības, kas izsniegtas pirms 2015. gada 1. jūlija, ir derīgas, bet pēc 2017. gada 1. janvāra uz to pa­ma­ta netiks izsniegtas mednieka sezonas kartes. Savukārt, ar medību va­dītāju apliecībām, kas izsniegtas pirms 2015. gada 1.jūlija, ir atļauts va­dīt medības līdz 2017. gada 31. martam.

Lai apmainītu mednieka vai medību vadītāja apliecību, medniekam Valsts meža dienesta mežniecībā vai virsmežniecības administrācijā ir jāiesniedz: 1. iesniegums, kurā norāda Valsts meža dienesta mežniecību, kurā vēlas apliecību saņemt; 2. fotogrāfija (3×4 cm); 3. informācija par valsts nodevas samaksu. Valsts nodevu ir iespējams samaksāt VMD mežniecībā bezskaidras naudas norēķina veidā.

Valsts meža dienests mednieka vai medību vadītāja apliecību apmaiņu nodrošinās 30 dienu laikā no iesnieguma saņemšanas Valsts meža dienesta mežniecībā vai virsmežniecības administrācijā. Iesnieguma noformēšanai  ieteicams izmantot Valsts meža dienesta izstrādāto veidlapu: Iesniegums mednieka apliecības apmaiņai / atjaunošanai.

Avots: Valsts meža dienests

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *