Man tikai 85…

DSC_4243_cv

Savulaik Egila Āboliņa vadībā Bauskas MRS  kļuva par vienu no paraugsaimniecībām, kurā rīkoja republikas nozīmes nozares seminārus. Bauskas MRS sniedza palīdzību arī LLA mežsaimniecības un mežtehnikas fakultātei iepazīstinot studentus ar jaunākiem tehnoloģiskiem risinājumiem mežistrādē

48 darba mūža gadi – mežam

Šodien Egila aizraušanās ir biškopība un darbs mazdārziņā, kur ari aizrit viss brīvais laiks. Viņš labprāt piedalās dažādos nozarē rīkotos sabiedriskos pasākumos, gan fakultātes, gan sava kursa salidojumos, lai kurā republikas malā tie tiktu rīkoti. Ja Egilu Āboliņu lūgtu sevi raksturot, viņš savu raksturojumu manuprāt sāktu tieši tā. Viņam vēl pietiekami stalta stāja un veselīga dzīves uztvere. Lasītāj, pacentīšos tevi iepazīstināt tuvāk ar savu fakultātes kursa biedru Egilu Āboliņu, kas 48 sava darba mūža gadus veltījis mūsu zaļajam draugam – mežam.

Egils Āboliņš dzimis1929. gada 15. martā Rēzeknē Arvīda un Teklas Āboliņu ģimene. Tēvs tanī laika strādā Rēzeknes tiesā. 1937. gadā ģimene pārceļas uz dzīvi Krustpils apriņķa Medņu pagasta Medru mājās pie vectēva. Tanī pat gadā Egils uzsāk skolas gaitas Liepnes septiņgadīgā skolā, kuru beidz 1944.gadā. Tēvs strādā pagasta valdē.

Lai izbēgtu no padomju represijām, tuvojoties frontei Egila ģimene dodas bēgļu gaitās un viņi apmetas Tukuma apriņķa Cērē. Cēre kļūst par Egila ģimenes pastāvīgo dzīves vietu. Lai izvairītos no iesaukšanas obligātajā karadienesta Egils sāk strādāt uz dzelzceļa, jo dzelzceļnieki nav pakļauti karadienestam. Tēvs strādā par mežsargu un tiek nosūtīts kursos uz Aizupes meža tehnikumu, kurā pēc tēva ierosinājuma uzsāk mācības 1948.gadā, tiek iesaukts aktīvajā karadienestā un tehnikumu beidz 1956. gadā. Nozīmēts darbā Taurkalnes mežsaimniecībā, sāk strādāt par mežziņa palīgu, tad par mežzini. 1959. gadā sāk strādāt Bauskas mežrūpniecības saimniecības apvienotajā cehā sākumā par tehnisko vadītāju, tad par ceha priekšnieku. No 1968. gada par Bauskas mežniecības – mežistrādes iecirkņa priekšnieku

  1. gadā Egils uzsāk mācības LLA Mežsaimniecības un mežtehnikas fakultātes klātienē, ar 1966. gadu pārejot uz neklātieni, sāk strādāt par Bauskas mežrūpniecības saimniecības galveno inženieri.

Strādājot par galveno inženieri Egils Āboliņš pierāda sevi, ka progresīvi domājošu un izcilām darba spējām apveltītu vadītāju. To ievēro Mežsaimniecības un mežrūpniecības ministrijas vadība un 1973.gadā viņu ieceļ par Bauskas mežrūpniecības saimniecības direktoru. Šajā amatā Egils Āboliņš lielu vērību veltījis sociālās un rūpnieciskās infrastruktūras attīstībai, ceļot dzīvojamās mājas, attīstot ceļa būvi, ieviešot pirmo reizi Latvijas mežistrādes vēsturē modernu ražošanas procesa vadības dispečerdienestu, radioficējot visu autoparku un citu mobilo tehniku.

Pēc uzņēmuma privatizācijas no 1992 .gada strādā par a/s Linda meitas uzņēmuma – SIA Lāns direktoru. Pēc nozarē nostrādātiem 48 gadiem, 2002. gādā Egils Āboliņš aiziet pelnītā atpūtā. Egila Āboliņa darbs ir augsti novērtēts.1979. gadā viņam tika piešķirts LPSR Nopelniem bagātā rūpniecības darbinieka nosaukums. 2010. gadā saņemts Meža nozares augstākais apbalvojums – «Zelta čiekurs» par mūža ieguldījumu. Lasītāj, novēlēsim sirmajam mežkopim veselību un visu ieceru piepildīšanos!

Imants Zembergs, pensionēts mežkopis

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *