Ligna 2015: inovāciju pasaules tirgus

_D8D2488_cv

Vairāk internacionalitātes – vairāk inovāciju – vairāk sakaru. Ar šādu saukli šogad sevi pieteic lielākā kokrūpniecības izstāde «Ligna 2015», kas no 11–15 maijam norisināsies Hanoverē, Vācijā.

Kā LIGNA pārstāvji informēja 29. janvārī notikušajā preses konferencē Hanoverē, kā allaž, arī šogad Deutsche Messe izstāžu kompleksā būs redzami visi kokrūpniecības tehnoloģisko iekārtu ražotāju pasaules līderi, pārstāvot visus koksnes produktu ražošanas cikla ķēdes posmus.

Nozaru spektrs ir visaptverošs: pārstāvēta būs kokapstrādes instrumentu, mašīnu un iekārtu produkcija gan rūpnieciskai ražošanai, gan amatniecībai – tehnoloģijas zāģmateriālu ražošanai, masīvkoka apstrādei, finiera ražošanai, mēbeļu ražošanai, un protams mežsaimniecībai un enerģijas ieguvei no koksnes.

Kā savā prezentācijā uzsvēra Deutsche Messe AG valdes loceklis Johens Koklers (Dr. Jochen Köckler), izstāde palīdzēs risināt visu nozaru šobrīd aktuālāko tēmu – kā palielināt ražošanas efektivitāti, un izveidot kooperējošus sakarus. Pēc viņa teiktā, vienīgi Ligna piedāvā iespēju klātienē ieraudzīt veselas koksnes produktu ražošanas līnijas. Viņš arī uzsvēra, ka kokapstrādes un mēbeļu ražošanas nozarē ir sākusies «ceturtā industriālā revolūcija», un, lai saglabātu konkurētspēju, ražotājiem ir jāoptimizē savu datu plūsmu. Nākotnē produkcijas sagataves, iekārtas un loģistikas sistēmas sazināties savā starpā, savukārt Informācijas tehnoloģijas, telekomunikācijas un ražošanas process saplūdīs vienā veselā organismā. Šāda ražošanas attīstība atklāj milzīgas iespējas visiem tirgus spēlētājiem. Tēmai «tīklā apvienota ražošana» izstādē būs veltīta īpaša uzmanība.

Šogad Ligna apmeklētājus sagaidīs vairāk nekā 1 500 izstādes dalībnieku no vairāk nekā 40 valstīm, kas savus piedāvājumus būs izvietojuši 120 000 kvadrātmetru lielā platībā. LIGNA ir unikāla ar savu internacionalitāti – 25% no izstādes dalībniekiem būs no Vācijas, 15% no Itālijas, 13% no Ķīnas, 6% no ASV, 4% no Japānas, u.c.. 2014. gadā šo industrijas pārstāvju saražotās produkcijas apmērs līdzinās 9 miljardiem eiro.

Šogad pirmo reizi LIGNA 2015 ietvaros notiks izstāde «Wood Industry Summit», kas veltīta ražības paaugstināšanai un intelektuāliem risinājumiem. Izstādes kontaktbirža un forums paredzēts, lai dibinātu kontaktus un rastu kopīgus sadarbības risinājumus dažādi industrijas pārstāvji no visām meža nozarēm – sākot no mežu īpašniekiem un mežsaimniekiem, un beidzot ar kokapstrādes, papīra un celulozes rūpniecības pārstāvjiem no Krievijas, Ķīnas, Austrumeiropas, Ziemeļamerikas un Dienvidamerikas.

Deutsche Messe AG ar pasaulē lielāko izstāžu kompleksu un 312 miljonu eiro apgrozījumu 2013. gadā uzskatāma par vienu no desmit lielākajām izstāžu kompānijām pasaulē. Gada laikā kompāija īstenojusi kopumā 119 gadatirgus un kongresus kā Vācijā, tā arī aiz tās robežām, dodot iespēju 41000 izstādes dalībnieku piedāvājumus apskatīt četriem miljoniem apmeklētāju. Kompānijas vadošās starptautiskās izstādēs ir CeBIT (IKT) (informācijas un komunikāciju tehnoloģijas), BIOTECHNICA (biotehnoloģijas), CEMAT (intraloģistika), Didacta (izglītība), DOMOTEX (grīdas segumi), INTERSCHUTZ (ugunsdzēsības un glābšanas ierīces) un LIGNA (mežsaimniecība un kokrūpniecība). «Deutsche Messe AG»  ir  pārstāvniecības 66 pasaules valstīs.

Juris Kalve

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *