Lemj par UIN atlaides piešķiršanu 3 kokrūpniecības uzņēmumiem

Ministru kabineta 11. decembra sēdē pieņemts lēmums par uzņēmuma ienākuma nodokļa atlaides piešķiršanu diviem kokrūpniecības uzņēmumiem – SIA «AmberBirch» un SIA «Rettenmeier Baltic Timber». MK lēmums paredz, ka šie uzņēmumi pēc nozīmīgu investīciju projektu pabeigšanas saņems UIN atlaidi 25% apmērā no kopējās ieguldījumu summas.

SIA «AmberBirch»  plāno izveidot saplākšņa ražotni, ieguldot tajā 26,45 miljonus €. Līdz ar to pēc investīciju projekta īstenošanas uzņēmumam piemērotā UIN atlaide būs 6,61 milj. €. Īstenojot šo projektu uzņēmums plāno sasniegt augstu produktivitāti un konkurētspēju, veicot ieguldījumus pētniecībā un attīstībā un tā rezultātā izveidojot pilna cikla ražotni augstvērtīga saplākšņa ražošanai no apaļkoku iepirkšanas līdz gala produktam ar lielu eksporta potenciālu. Projekta rezultātā ir plānots ražot gan tradicionālo bērza saplāksni, gan kompozītsaplāksni, izmantojot dažādus koksnes un nekoksnes materiālus. Uzņēmums plāno izveidot 208 jaunas darbavietas.

SIA «Rettenmeier Baltic Timber» investīciju projekta ietvaros plāno uzlabot kokmateriālu šķirošanas procesu, ražotnes attīstībā ieguldot 15,34 miljonus €, līdz ar to pēc projekta īstenošanas uzņēmums saņems UIN atlaidi 3,84 miljonu € apmērā. Investīciju projekta mērķis ir nodrošināt kvalitatīvu, detalizētu un produktīvu kokmateriālu šķirošanas procesu, kas ļautu samazināt šķirošanas izmaksas, palielināt ieņēmumus, gūstot lielāku lietderīgo iznākumu, ražojot tirgū pieprasītos produktus nepieciešamajās kvalitātēs un dimensijās, šādi iegūstot visaugstāko iespējamo cenu. Sākotnējie ilgtermiņa ieguldījumi tiks veikti, lai palielinātu zāģbaļķu šķirošanas jaudu par 66% un sasniegtu gandrīz 4 reizes augstāku zāģmateriālu šķirošanas produktivitāti nekā pašreizējā zāģmateriālu šķirošanas līnijā. Projekts paredz uzsākt ražot tādu garumu dēļus, kuri nebija iespējami līdz šim. Tāpat plānots ražot dažāda garuma dēļus atbilstoši individuāliem klientu pasūtījumiem. Sākotnējie ilgtermiņa ieguldījumi tiks veikti, lai būtiski mainītu arī ražošanas procesu un  paaugstinātu ražošanas procesa efektivitāti, izmantojot automātiskās iekārtas.

Absolūti lielāko daļu saražotās produkcijas visi uzņēmumi plāno eksportēt, līdz ar to projektu īstenošanas rezultātā tiek prognozēts, ka 2025. gadā šo uzņēmumu eksportētās produkcijas apjoms būs  aptuveni 82 miljoni €.

Savukārt Ministru kabineta 18. decembra sēdē tika pieņemts lēmums par uzņēmuma ienākuma nodokļa atlaides piešķiršanu kokrūpniecības uzņēmumam SIA «Baltic Block», kas pēc iecerētā investīciju projekta pabeigšanas saņems UIN atlaidi 25% apmērā no kopējās ieguldījumu summas. SIA «Baltic Block»  investīciju projekta ietvaros plāno izveidot jaunu ražotni Madonā, uzņēmuma attīstībā ieguldot 16 925 000 €. Līdz ar to pēc projekta īstenošanas uzņēmums saņems UIN atlaidi 4 231 250 € apmērā. Projekta mērķis ir izveidot rūpnīcu Madonā, kas nodrošinās presētu kokskaidu produktu ražošanu industriālajām paletēm. Sākotnējie ilgtermiņa ieguldījumi tiks veikti, lai izveidotu jaunu ražotni un ieviestu jaunus presētus koka produktus, kādus uzņēmums līdz šim nav ražojis: presētas koka veidņpaletes un presēti koka pamatņdēļi. Pēc projekta īstenošanas jaunajā ražotnē Madonā kopumā plānots izveidot 31 darbavietu.

SIA «Baltic Block»  investīciju projekts bija pēdējais, kas tika iesniegts Ekonomikas ministrijā uzņēmuma ienākuma nodokļa atlaides saņemšanai par nozīmīga investīciju projekta īstenošanu. Kopš 2011.gada kopumā Ministru kabinets pieņēmis lēmumu par UIN atlaides piešķiršanu 38 uzņēmumiem.

Kā zināms, ar mērķi veicināt ekonomikas izaugsmi, piesaistot Latvijai lielās investīcijas, 2011.gadā likumā «Par uzņēmumu ienākuma nodokli» tika ietverta iespēja saņemt uzņēmumu ienākuma nodokļa atlaidi (atkarībā no sākotnējo ilgtermiņa ieguldījumu summas 25%, 15% vai 11,9% apmērā) par atbalstāmo investīciju projekta ietvaros veiktajiem sākotnējiem ilgtermiņa ieguldījumiem.

2018.gada 1. janvārī stājās spēkā Uzņēmumu ienākuma nodokļa likums, kas vairs neparedz uzņēmumu ienākuma nodokļu atlaižu atbalsta sniegšanu uzņēmumiem. Vienlaikus saskaņā ar minētā likuma pārejas noteikumu 20.–22.punktu ir noteikts, ka līdz šā likuma pieņemšanai atbalstītos projektus turpina īstenot un uzraudzīt atbilstoši normatīvajam regulējumam, kas bija spēkā dienā, kad Ministru kabinets pieņēma lēmumu par investīciju projekta apstiprināšanu. Papildus norādāms, ka minētā likuma Pārejas noteikumu 22.punkts noteic, ka iesniegt investīciju projekta pieteikumu Ekonomikas ministrijai varēja līdz 2017.gada 31.decembrim.

Avots: Ekonomikas ministrija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *