Latvijas valdības vēstījums nākamajām paaudzēm

Latvijas Republikas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš vēstījumā nākamajām paaudzēm uzsvēris Latvijas izaugsmi kopš valsts dibināšanas un neatkarības atjaunošanas, kā arī sekmīgo cīņu ar Covid–19 pandēmiju.

Rīgā 27.maijā, piedaloties Rīgas Svētā Jēkaba katedrāles torņa restaurētā gaiļa svinīgajā pacelšanā un ievērojot būvniecības tradīcijas, piemiņas kapsulā Ministru prezidents ievietoja Latvijas valdības vēstījumu nākamajām paaudzēm.

Lūgšana par Latviju un Eiropu

Romas katoļu Baznīcas Rīgas arhibīskaps–metropolīts Zbigņevs Stankevičs, turpinot 1982. gada 25. jūlijā Rīgas Svētā Jēkaba katedrāles zelta gailī ievietotās kapsulas vēstījuma tradīciju, kapsulā ievietoja arī savu vēstījumu, kurā bija iekļauts viņa komentārs par šajos gandrīz četrdesmit gados notikušo, daži statistikas dati par Baznīcas situāciju Latvijā, kā arī lūgšana par Latviju un Eiropu. (Pilns vēstījuma teksts: www.katolis.lv)

«Cilvēces Tēvs, mūsu vēstures Kungs, uzlūko Eiropu, kurai Tu biji dāvājis filozofus, likumdevējus un ar viedumu apveltītos. Viņi sagatavoja ceļu ticībai uz Tavu Dēlu, kurš ir miris un augšāmcēlies. Uzlūko tautas, kurām apustuļi Pēteris un Pāvils, pravieši, mūki un svētie sludināja Labo Vēsti. Uzlūko mocekļu asinīm slacīto, bet šodien koronavīrusa un praktiskā materiālisma apdraudēto Eiropas kontinentu. Uzlūko tik ļoti savā starpā saistītās kontinenta tautas, kurās no jauna sāk augt atsvešinātības un savstarpējā aizdomīguma sēkla. Palīdzi mums iesaistīties Gara Eiropas veidošanā, tādas Eiropas, kura ir balstīta ne tikai ekonomiskos līgumos, bet arī vērtībās, kas ir cilvēciskas un mūžīgas; Eiropas, kura spēj panākt etnisku un ekumenisku izlīgumu, gatava pieņemt citādo un respektē katra cilvēka cieņu. Kungs, palīdzi mums lūkoties ar paļāvību nākotnē un dot savu ieguldījumu Eiropas un Latvijas garīgajā atdzimšanā. Svētais Gars, nāc pār Latviju un Eiropu! Svētais apustuli Jēkab, katedrāles aizbildni, lūdz par mums! Marija, Māras zemes Ķēniņiene, lūdz par mums! Āmen!»

Rīgas Svētā Jēkaba katedrāles torņa restaurētā gaiļa svinīgajā pacelšanā piedalījās arī kultūras ministrs Nauris Puntulis un restauratoru pārstāvji.

Valsts kanceleja

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *