«Latvijas meža dienās» – plaša programma skolām un ģimenēm

Meža nozares lielākais pasākums «Latvijas Meža dienas» norisināsies 26. un 27. maijā Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē.

Divu dienu garumā skolēni un ģimenes varēs iepazīt Latvijas mežsaimniecību vairāk nekā 80 izzinošās aktivitātēs. Pasākuma apmeklētāji varēs vērot zemes urbšanas, zaru šķeldošanas, malkas sagatavošanas, koku gāšanas, atzarošanas, sagarumošanas un citus paraugdemonstrējumus, kā arī paši izmēģināt dažādus meža darbus.

26. maijā

Pirmajā pasākuma dienā, 26. maijā, īpaši aicināti skolēni un klašu grupas – visas dienas garumā atraktīvā veidā audzēkņi ar skolotājiem varēs iepazīt meža audzēšanas ciklu no sēkliņas līdz koka mājai, kā arī izzināt mācību un karjeras iespējas meža nozarē. Skolu dienā apmeklētājus iepriecinās grupa «Citi zēni».

27. maijā

Savukārt sestdienā – 27. maijā visas dienas garumā īpaši gaidītas būs ģimenes, lai kopā ar pieredzējušiem mežsaimniekiem iepazītu un novērtētu atjaunojamo dabas resursu – koksni, kā arī baudītu plašu kultūras pasākumu programmu, kad uz svētku skatuves lielus un mazus iepriecinās grupa «Bermudu divstūris».  Dažādos stendos varēs gan uzzināt, kā stāda un kopj mežu, gan arī katrs pats varēs «iemēģināt roku» meža darbos, piemēram, zāģēt apaļkokus vai iejusties meža tehnikas – harvestera un forvardera – operatora amatā. Dalība pasākumā ir bez maksas.

Atbilstoši šī gada «Latvijas Meža dienu» tēmai īpaša uzmanība tiks pievērsta klimata jautājumiem: kāda ir koksnes loma oglekļa piesaistē un skābekļa ražošanā? Kā koka būvniecība var palīdzēt klimatam?

«Latvijas Meža dienas» šogad notiks sesto gadu, pasākumu rīko AS «Latvijas valsts meži» sadarbībā ar Dobeles novada pašvaldību, biedrību «Zaļā josta» un vairāk nekā 100 meža nozares organizācijām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *