Lai meža īpašnieki vienkāršoti varētu noskaidrot meža apsaimniekošanas darbību ietekmi uz CO2 piesaisti, LLKC Meža konsultāciju pakalpojumu centrs Eiropas Inovācijas partnerības projektā iesniedzis ideju par individuālā saimniecību un mežaudžu līmenī lietojama oglekļa kalkulatora izstrādi. Tas ļaus ātrāk novērtēt mežsaimniecības ietekmi uz CO2 apriti un SEG emisijām. Netieši ieguvēji no šī projekta būs arī lauksaimnieki un citu nozaru ražotāji, kuriem šī sistēma radīs iespēju kompensēt ražošanas procesā radītās SEG emisijas. Plānots izstrādāt arī CO2 piesaistes apjomu brīvprātīgās tirdzniecības sistēmu. Savukārt. mežsaimniecības speciālisti atbilstoši projekta iecerei, veiks CO2 piesaistes novērtējumus.
Plānotajā projektā iesaistīti 10 sadarbības partneri no dažādām pārstāvošajām pusēm – LVMI «Silava», valsts zinātnisko mežu apsaimniekotājs Meža pētīšanas stacija, meža īpašnieku nevalstiskās organizācijas Latvijas Meža īpašnieku biedrība un Latvijas mazo meža īpašnieku biedrība, meža īpašnieki ar starptautisku mežsaimniecības pieredzi Sodra Latvia un Ingka Investment Management, meža īpašnieks Latvijas Finieris Mežs ar pārnozaru redzējumu, kā koncerna «Latvijas Finieris» meitas uzņēmums, nevalstiskā organizācija Latvijas Zemnieku Federācija, kas apvieno lauksaimniekus un mežsaimniekus un zemnieku saimniecība Priedes, kuras darbības pamatjoma ir lopkopība, bet īpašumā ir arī meža platības. Projekta vadošais partneris ir Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs, filiāle Meža konsultāciju pakalpojumu centrs.
Ārvalstīs, t.sk. ES valstīs, jau ir izstrādāti dažādi standarti, novērtējuma rīki un sistēmas oglekļa piesaistei, izsekojamībai un tirdzniecībai.
Raimonds Bērmanis, LLKC Meža konsultāciju pakalpojumu centrs