Latvija Ķīnā popularizē savus koksnes produktus

Realizējot Eiropas Savienības (ES) līdzfinansētu projektu «LEF Network to China», no 14. līdz 20. jūlijam Latvijas uzņēmēji viesojās Šanhajā un Changzhou, Ķīnā.

Lai veicinātu kokmateriālu un to produktu ar augstu pievienoto vērtību eksportu uz Ķīnu, vizīti Ķīnā organizēja Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK).

Pašreiz Ķīnai ir milzīga interese par Ziemeļeiropas valstīm, kas var piedāvāt augstas kvalitātes kokmateriālus un to izstrādājumus, tādējādi Latvijas uzņēmējiem pavērušās milzīgas iespējas izveidot veiksmīgu sadarbību, veicinot eksportu.

Programma vizītes dalībniekiem bija ļoti piesātināta, jo tika apmeklētas sešas dažādas nozares izstādes, kas daudzpusīgi aptver vairākus nozares virzienus. Uzņēmēji tikās ar Changzhou pašvaldības pārstāvjiem, kā arī devās uz vairākiem potenciāliem sadarbības uzņēmumiem, lai iepazītu to ikdienu un darbības principus. Bija arī individuālas tikšanās ar potenciālajiem sadarbības partneriem, lai pārrunātu nākotnes iespējas.

Kopā ar LTRK un Latvijas Koka Būvniecības klastera pārstāvjiem, uz Ķīnu devās SIA «Ekju», SIA «Flora», SIA «Strix», SIA «Stiga RM», SIA «Timberex Group», SIA «Amber Wood» un SIA «Wenden Furniture» pārstāvji. Projekts «LEF Network to China» tika realizēts sadarbībā ar kaimiņvalstīm, un tā ietvaros uz Ķīnu devās arī Igaunijas Koka nozares asociācijas, Igaunijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras un septiņu uzņēmumu pārstāvji, savukārt Somiju pārstāvēja pieci komersanti un Satakunas universitāte.

«Šis Latvijai ir nozīmīgs projekts, jo pašreizējā ģeopolitiskā situācija pasaulē nosaka to, ka Ziemeļeiropa Ķīnai kļūst arvien interesantāka kokmateriālu un to produktu jomā,» saka LTRK ES projektu daļas vadītāja Līga Sičeva, «šī ir unikāla iespēja, ko varam izmantot, lai palielinātu savu uzņēmēju eksportu, raugoties uz tik milzīgu tirgu kā Ķīna un piedāvājot viņiem augstas pievienotās vērtības produktus.» Projekts tiek realizēts no 2018. gada līdz pat 2021.gada pavasarim, investējot vairāk nekā vienu miljonu eiro. Tā sadarbības partneri ir LTRK, Latvijas Koka būvniecības klasteris, Igaunijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, Igaunijas Koka māju asociācija, Satakunta University of Applied Sciences (Somija).

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *