Latgales reģionā «Latvijas Finiera» Zaļajā klasē piedalās 35 skolas
Pēc divu gadu pārtraukuma 8. septembrī Rēzeknes novada Verēmu pagasta «Sarkaņkalnā» «Latvijas Finiera» Zaļā klase atkal pulcēja skolēnus.
Lai piedalītos izglītojošajā piedzīvojumā par mežu, dabu un koksnes produktu plašo pielietojumu, pasākumā bija ieradušies vairāk nekā 1200 pamatskolas vecuma bērni no 35 skolām.
Skolēni iepazīst meža nozari
Visas dienas garumā 8. septembrī «Sarkaņkalnā» pasākuma organizatoru un sadarbības partneru sagatavotajās informatīvajās pieturās skolēnus uzņēma meža nozares profesionāļi. Klasēm bija iespēja piedalīties izglītojošās aktivitātēs un uzzināt par mežu, tajā sastopamajiem kokiem un dzīvniekiem, kā arī šo dabas vērtību ilgtspējīgu apsaimniekošanu. Tika demonstrēta meža uguns apsardzības un meža apsaimniekošanas tehnika, kā arī Latvijā ražoti koksnes produkti. Skolēni varēja uzzināt par iespējām apgūt ar meža nozari saistītas specialitātes, kā arī spert pirmos soļus valsts aizsardzības procesu apgūšanā.
«Paldies visiem sadarbības partneriem, kuri veltīja laiku un resursus, lai 8. septembrī būtu Zaļajā klasē un ar patiesu entuziasmu dalītos savās zināšanās un pieredzē ar skolēniem un skolotājiem. Bija patiess prieks redzēt, ka bērni to novērtē, priecājas un izbauda šo dienu. Kaut gan iepriekš divus gadus Zaļo klasi rīkot nepieļāva epidemioloģiskās drošības nosacījumi, mūsu mērķis ir turpmāk to veidot kā ikgadēju tradīciju. Tāpēc visām Latgales reģiona skolām jau tagad varam droši teikt – 2023. gada pirmo rudens semestra ekskursiju rezervējiet «Latvijas Finiera» Zaļajai klasei!» aicina Jānis Staris. Precīzāka informācija par nākamo pasākuma datumu līdz gada beigām tiks publicēta «Sarkaņkalna» interneta vietnē.
Meža nozares ilgtspējīgai nākotnei
«Latvijas Finiera» Zaļā klase ir viens no Latgales reģiona vērienīgākajiem jauniešu neformālās izglītības pasākumiem, kuru organizē «Latvijas Finieris» sadarbībā ar AS «Latvijas valsts meži», izglītojošajās aktivitātēs piedaloties vairāk nekā 20 uzņēmumiem, organizācijām, zinātnes un izglītības iestādēm.
Valsts meža dienests meža ugunsapsardzībai veltītajā stendā skaidroja, kā tiek atklāti un dzēsti meža ugunsgrēki. Apmeklētāji varēja iepazīties ar meža ugunsdzēsības tehniku, iekāpt īstā ugunsdzēsēju auto. Kā arī iejusties ugunsdzēsēja darbā – uzvilkt ekipējumu un pamēģināt, kā ir darboties ar ūdens šļūteni.
VMD otrajā stendā mežziņi demonstrēja instrumentus, ar kuriem ikdienā strādā mežā, papildināja zināšanas par meža dienestu, mežu un tajā sastopamajiem meža dzīvniekiem.
Ogres tehnikuma mežsaimniecības un kokizstrādājumu nodaļas audzēkņi kopā ar saviem pedagogiem rādīja paraugdemonstrējumus ar rokas motora instrumentiem, kā arī katrs apmeklētājs varēja ievingrināt roku zāģējot koka ripas ar rokas zāģi. Ar skolēniem spēlēja koka galda spēli. Ar citu nodaļu audzēkņiem kopā veidoja kolāžu, iekārtojot pašam savu sapņu istabu, atpazīt produktu izejvielas, iepazinās ar lodēšanu, salodējot kopā sīkas detaļas, radot interesi par elektronikas mācību.
«Atvērtība, savstarpējā zināšanu pārnese un jaunās paaudzes izglītošana par tautsaimniecībai būtiskiem procesiem mūsuprāt ir viena no galvenajām atslēgām uz ilgtspējīgu nākotni. Tāpēc «Latvijas Finiera» iesaistei dažādos izglītības procesos ir senas tradīcijas,» stāsta «Latvijas Finiera» padomes loceklis Jānis Staris, uzsverot, ka Zaļā klase ir šāda veida vērienīgākais uzņēmuma rīkotais pasākums.
Jāatzīmē, ka «Sarkaņkalns» ir «Latvijas Finiera» īpašumā esoša izglītības un aktīvās atpūtas vieta Rēzeknes novada Vērēmu pagastā, Plikpūrmaļos, nepilnus 10 km no Rēzeknes pilsētas. Kopš 2018. gada oktobra «Sarkaņkalnu» apsaimnieko nodibinājums «Latvijas Finiera fonds ilgtspējīgai attīstībai». Fonds, sadarbībā ar partneriem, iesaistās sabiedriskās domas veidošanā par ilgtspējīgu cilvēku un apkārtējās vides mijiedarbību, kā arī zemes racionālu izmantošanu, ar mērķi vairot cilvēku izpratni un zināšanas par dabas sniegtajām iespējām un resursiem, kā arī neatlaidīgu un cieņpilnu darbu, kura rezultātā tiek radīta materiāla vai nemateriāla vērtība, aktīvs vai pasīvs kapitāls, kas turpmāk ir par pamatu ne vien vienas ģimenes, saimniecības vai uzņēmuma virzītājspēkam, bet ir arī visas valsts attīstības pamatā.
Vineta Kalve pēc LF, VMD, OT