Konkurences padome atklāj karteli, piemēro sodu 163 630  EUR

19. oktobrī Konkurences padome (KP) pieņēma lēmumu sodīt uzņēmumus SIA «Ake loģistika», SIA «Latgales mulča» un SIA «MG Auto Ltd» par aizliegtu vienošanos, apmainoties ar komerciāli sensitīvu informāciju par dalības nosacījumiem piecos AS «Latvijas valsts meži» iepirkumos par enerģētiskās koksnes pievešanas, šķeldošanas, uzglabāšanas un transportēšanas pakalpojumu sniegšanu, slēdzot vispārīgo vienošanos. Par uzņēmumu aizliegtu vienošanos piemērots naudas sods 163 630  EUR.

AS «Latvijas valsts meži» (LVM), konstatējot pazīmes, kas norāda uz saskaņotu pretendentu rīcību piedāvājumu sagatavošanā un iesniegšanā, ar aizdomām par iespējamu aizliegtu vienošanos starp iepirkuma pretendentiem vērsās Konkurences padomē.

LVM «Koksnes produktu ražošana un piegāde» direktora vietnieks Andris Meirāns uzsver: «Šī nav pirmā reize, kad ar aizdomām par aizliegtu vienošanos vairāku iepirkuma dalībnieku starpā vēršamies pie Konkurences padomes. LVM arī turpmāk rūpīgi sekos līdzi un vērtēs katru konkursos saņemto uzņēmēju pieteikumu, lai nepieļautu nelikumīgas darbības.»

Izpētes laikā KP konstatēja, ka četros no pieciem iepirkumiem visu uzņēmumu piedāvājumi Elektroniskajā iepirkumu sistēmā (EIS) iesniegti no vienas IP adreses, kā arī divi no tirgus dalībniekiem ir reģistrējušies EIS ar vienu elektroniskā pasta adresi. Aizliegtu vienošanos starp uzņēmumiem apstiprina arī KP procesuālajās darbībās noskaidrotais, ka SIA «AKE LOĢISTIKA» pārstāvji ir bijuši iesaistīti visu sodīto uzņēmumu iepirkumu dokumentācijas sagatavošanā un iesniegšanā. Turpretī uzņēmumu pārstāvji norādīja, ka tie savstarpēji nav konkurējuši iepirkumos par vispārīgo vienošanos, jo to būtība ir potenciālo pakalpojuma sniedzēju apkopošana, vērtējot pretendentu tehniskās spējas, nevis finanšu piedāvājumus. KP norāda, ka arī pirmajā iepirkuma stadijā par vispārīgās vienošanās slēgšanu tirgus dalībnieki savstarpēji konkurē gan ar tehniskajām iespējām, gan piedāvāto cenu, tādējādi pirmajā kārtā iesniegtajam finanšu piedāvājumam ir nozīme pasūtītāja gala lēmuma pieņemšanā par vispārīgās vienošanās slēgšanu un tālāko iepirkuma procesu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *