Komatsu mežizstrādes tehnika – aizvien biežāka izvēle Latvijā!

Šodien Komatsu tehnika Latvijā ir kļuvusi par pašsaprotamu izvēli.

Šī gada jūnijā apritēs trīs gadi, kopš SIA «Haitek Latvia» ir oficiālais Komatsu zīmola pārstāvis Latvijā. Varētu šķist, ka tas ir salīdzinoši maz, tomēr paveiktais šajā īsajā laika posmā ir vērā ņemams sasniegums. Demonstrējot straujo attīstību, sniegto pakalpojumu klāstu un kvalitāti, aizvien vairāk SIA «Haitek Latvia» iemanto mežizstrādes uzņēmumu uzticību.

Lieliem soļiem uz priekšu

Kopš 2016. gada jūnija SIA «Haitek Latvia» ir strauji audzis un pilnveidojies. Par to liecina ne tikai darbinieku skaita pieaugums uzņēmumā, produktu un pakalpojumu klāsta dažādība, bet arī tehnikas pārdošanas apjoms. Šogad kopš gada sākuma uzņēmumam aktīvi tiek realizētas un turpmāk saplānotas vairākas piegādes ik mēnesi pus gadam uz priekšu.

Šobrīd šī gada vērienīgāko jaunu Komatsu meža mašīnu pasūtījumu veicis mežizstrādes uzņēmums SIA «RAIRU». Kopumā līdz aprīļa beigām šim uzņēmumam paredzēts sagatavot darbam un piegādāt deviņas tehnikas vienības, starp kurām trīs harvesteri, pieci forvarderi un viena harvestera darba galva. SIA «Haitek Latvia» ir gandarīts par noslēgto līgumu un pateicīgs SIA «RAIRU» par savu izdarīto izvēli par labu «sarkanajai» mežizstrādes tehnikai.

Šī pasūtījuma ietvaros SIA «RAIRU»  izvēle ir bijusi arī astoņu riteņu Komatsu 901xc harvesters. Kopš 2018. gada septembra izskaņā SIA «Haitek Latvia»  pirmo reizi Latvijā prezentēja šo astoņu riteņu retināšanas ekspertu ar ražīgo Komatsu C124 harvestera darba galvu, «sarkanie» astoņu riteņu harvesteri Latvijas mežos vairs nav nekas neparasts. Šobrīd Latvijas mežu cirsmās aktīvi strādā trīs Komatsu 901xc un viens lielākas klases Komatsu 931xc. Jau tuvākajā laikā plānotas nākamās astoņu riteņu Komatsu harvesteru piegādes citiem mežizstrādes uzņēmumiem.

Nozares tehnisko risinājumu un laicīgo tehnoloģiju tendenču ieviesējs – KOMATSU

Ar šī gada pirmajām Komatsu tehnikas piegādēm mežizstrādes uzņēmumiem, tai skaitā SIA RAIRU, Latvijā tiek ievesti arī aktuālākie zīmola tehniskie jaunumi. Viens no tādiem ir Smart Flow, jaunā digitālā manipulatora vadības sistēma forvarderiem. Smart Flow kontrolē hidraulisko plūsmu un spiedienus sistēmā, optimizējot hidrauliskās sistēmas parametrus manipulatoram un pabeidz operatora straujās darbības ar celtni atbilstoši izvēlētajām manipulācijām un darba tempam. Tas nodrošina ne tikai samazinātu slodzi uz manipulatoru un defektu risku, bet arī nodrošina augstāku precizitāti un kontroli celtņa darbināšanas laikā, uzlabo degvielas ekonomiju un paaugstina produktivitāti. Lieliskā vadāmība nozīmē mazāku nogurumu operatoram darba maiņas beigās, augstāku produktivitāti un rezultātā – lielāku peļņu uzņēmumam. Lai arī šī ir papildus komplektācijas iespēja, mežizstrādes uzņēmumi novērtē tās priekšrocības un izvēlas komplektēt savus jaunos Komatsu forvarderus ar Smart Flow. Bāzes mašīnas ir aprīkotas ar standarta manipulatoru vadības sistēmu.

Ir viegli saskatīt saikni starp labu ergonomiku un labu ekonomiku no īstermiņa perspektīvas. Jo ātrāk un efektīvāk strādājat, jo vairāk varat ražot. Operatoru labsajūta kabīnē ir vitāli svarīga, lai katra darba stunda būtu iespējami produktīvāka, kā maiņas sākumā, tā arī tās beigās. Meža mašīnu operatori pavada garas darba stundas, sēžot tehnikas kabīnē, tāpēc ergonomiski darba apstākļi pēc Komatsu domām ir viens no produktivitātes un rentabilitātes pamatnosacījumiem. Lai vēl vairāk uzlabotu darba apstākļus meža mašīnu kabīnē un ilgtermiņā padarītu produktīvāku katru darba stundu, ko operators pavada darba vidē, Komatsu ir ieviesis gudru hidraulisku kabīnes amortizācijas sistēmu Comfort Ride. Šo papildus komplektāciju izvēlas aizvien vairāk Latvijas mežizstrādes uzņēmumi.

Viens no ne mazāk būtiskiem produktiem, ko aizvien vairāk novērtē un izvēlas Latvijas mežizstrādes uzņēmumi, pērkot jaunu Komatsu mežizstrādes tehniku, ir inovatīvā uz internetu bāzētā Komatsu tehnikas parka ražošanas analīzes un atskaišu sistēma MaxiFleet. Ar to ir iespēja tiešsaistē datorā, planšetē vai viedtālrunī sekot ražošanas procesam, attālināti pieslēgties mašīnas vadības sistēmai, plānot mežizstrādes procesus, iegūt atskaites par degvielas patēriņu, operatoru ražošanas efektivitāti dažādos darba režīmos, patērētā laika sadalījumu, sortimenta un katra atsevišķa stumbra parametrus, kontrolēt mašīnas atrašanās vietu ar GPS koordinātēm un iegūt daudzus citus salīdzinošus parametrus. Tā ir tikai daļa no iespējām, ko piedāvā šī modernā platforma. MaxiFleet ir latviešu valodā un ar vēl vairāk iespējām samazināt administrācijas izmaksas un uzlabot darba ražīgumu. MaxiFleet ne tikai palīdz uzņēmumu vadībai plānot un analizēt tehnikas un operatoru darbības, izstrādājot efektīvas stratēģijas un novēršot liekas un nerentablas darbības, bet arī kontrolēt savus izdevumus un ieguldīto līdzekļu efektīvu atdevi.

Mācību klase ar Komatsu simulatoru

Lai nodrošinātu augstas kvalitātes pēcpārdošanas servisu, uzņēmums ir palielinājis servisa darbinieku skaitu un servisa autoparku, kā arī specializēto instrumentu klāstu. Servisa darbiniekiem nepārtraukti tiek veikta kvalifikācijas celšana ar jaunām apmācībām. Serviss spēj nodrošināt tehnisko palīdzību visās nedēļas dienās visā Latvijas teritorijā.

Arī rezerves daļu nodaļa ir piedzīvojusi pārmaiņas un turpmāk rezerves daļu un garantiju jautājumus uzņēmumā risinās vairāki cilvēki. Rezerves daļu noliktavas sortiments tiek aizvien papildināts ar rezerves daļām, kas pieejamas uz vietas dīlercentrā. Tām rezerves daļām, kas nav pieejamas noliktavā, ir iespējama 24h piegāde no centrālās rūpnīcas noliktavas.

Šogad SIA «Haitek Latvia»  dīlercentrā Lielvārdē paredzējis atvērt mācību klasi ar mūsdienīgu Komatsu mežizstrādes tehnikas simulatoru. Klase paredzēta jauno Komatsu meža mašīnu operatoru apmācībai, kā arī citu Komatsu tehnikas operatoru apmācībai un kvalifikācijas celšanai. Apmācības vadīs tehniski izglītots, atbildīgs un kvalificēts instruktors ar daudzu gadu operatora pieredzi. Jau šobrīd šī instruktora vadībā tiek organizētas apmācības un operatoru kvalifikācijas celšanas kursi cirsmās visā Latvijas teritorijā.

Komatsu simulatoru uzņēmums saņems savā īpašumā šī gada maijā. Pirms mācību klases atvēršanas un apmācību kursu dīlercentrā uzsākšanas, šo iekārtu demonstrēs un ar to būs iespēja darboties šī gada nozares nozīmīgākajos notikumos Latvijā. Pirmā iepazīšanās ar to būs pasākuma «Meža ABC» ietvaros, ko 10. un 11. maijā Kuldīgas novadā, «Struņķukrogā» organizē meža īpašnieku biedrība «Meža konsultants».  Īsi pēc tam visiem interesentiem būs iespēja apskatīt un izmēģināt to Baltijā lielākajā meža izziņas pasākumā «Latvijas Meža dienas», kas norisināsies 24. un 25. maijā Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē.

Komatsu oficiālais pārstāvis Latvijā

SIA «Haitek Latvia» ir oficiālais mežizstrādes tehnikas zīmola Komatsu pārstāvis Latvijā kopš 2016. gada jūnija. Uzņēmuma prioritāte ir mežizstrādes tehnikas īpašnieku vajadzībām piedāvāt piemērotākos risinājumus kā tehnikas iegādē, tā rezerves daļu piedāvājumā un servisa pakalpojumos. Uzņēmumam ir daudzu gadu pieredze ne tikai Latvijas, bet arī starptautiskajā mežsaimniecības tehnikas tirdzniecības arēnā, veidojot stabilas, uzticamas un ilgstošas attiecības ar darījumu partneriem.

• INDIVIDUĀLI RISINĀJUMI MEŽIZSTRĀDES TEHNIKAS ĪPAŠNIEKIEM (JAUNAS KOMATSU MEŽIZSTRĀDES TEHNIKAS TIRDZNIECĪBA)

• KOMATSU MEŽIZSTRĀDES TEHNIKAS GARANTIJAS APKOPES UN SERVISS

• CITU RAŽOTĀJU MEŽIZSTRĀDES TEHNIKAS SERVISS

• REZERVES DAĻAS MEŽIZSTRĀDES TEHNIKAI

• APMĀCĪBAS MEŽIZSTRĀDES TEHNIKAS OPERATORIEM

• LIETOTAS MEŽIZSTRĀDES TEHNIKAS ATPIRKŠANA UN TIRDZNIECĪBA

SIA «Haitek Latvia» ir stratēģiski laba atrašanās vieta pašā Latvijas sirdī – Lielvārdē. Uzņēmuma komandā ir nozarē pieredzējuši un augsti kvalificēti darbinieki, kas spēj operatīvi rast risinājumus dažādām situācijām. Tehnikas apkope un remonts tiek veikts uzņēmuma servisa telpās Lielvārdē, Laimdotas ielā 25. Pieredzējušajiem un kvalificētajiem servisa darbiniekiem ir pieejami pilnvērtīgi aprīkoti servisa izbraukumu mikroautobusi, lai būtu iespēja operatīvi sniegt tehnisko palīdzību cirsmā vai citā klienta norādītajā teritorijā.

Vairāk informāciju var iegūt uzņēmuma mājas lapā www.komatsuforest.lv vai apmeklējot SIA «Haitek Latvia» dīlercentru Lielvārdē, Laimdotas ielā 25. Kā arī var sazināties ar kādu no speciālistiem:

TEHNIKAS TIRDZNIECĪBA

Agris Putniņš

agris.putnins@haitek.lv

+37126131413

REZERVES DAĻAS

Renārs Boronovskis

renars@haitek.lv

+37126181828

SERVISS UN

TEHNISKAIS ATBALSTS

Andris Logins

andris@haitek.lv

+37122023000

Haitek Latvia

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *