Koku zādzības turpinās

IMG_3761_cv

Iepriekšējā «Meža Avīzē» jau rakstījām par to, ka valstī palielinās koku zādzības, tajā skaitā arī svešā mežā. Marta beigās notikusī koku zagšana Vides ministrijas valdījumā esošajā mežā Straupes pagastā to kārtējo reizi apliecina.

Pārsteidz tas, ar kādu nekaunību noziedznieki ir rīkojušies. Apmēram 160 gadus vecā priežu mežaudze atradās vien pāris simtus metru attālumā no Rīgas – Valmieras šosejas. Atklāšanas brīdī kailcirtē bija nocirsti apmēram 2,5 hektāri meža.

Interesantākais bija tas, ka cirsma iestigota un kailcirtē atstāti pat ekoloģiskie koki. Iespējams, ka meža cirtēji īsti nav apzinājušies, kādas nepatikšanās tos gaida. Par koku zagšanu īpaši aizsargājamā dabas teritorijā mežam nodarītie zaudējumi naudas izteiksmē parasti ir lielāki nekā ārpus īpaši aizsargājamas dabas teritorijas. Nocērtot vienu hektāru pieaugušu mežu svešā īpašumā īpaši aizsargājamā dabas teritorijā zaudējuma apmērs var pārsniegt 100 000 euro. Protams, tiek ierosināta krimināllieta.

Konkurence par cirsmām starp meža izstrādes kompānijām ir diezgan liela, tāpēc pirms iegādāties cirsmu, pircējam derētu noskaidrot, vai izsniegtais koku ciršanas apliecinājums nav viltojums un vai ierādītā cirsma vispār pieder pārdevējam. Tas, ka cirsmai ir robežzīmes un pat atzīmēti ekoloģiskie koki, vēl nenozīmē, ka viss ir kārtībā.

Raimonds Mežaks, mežkopis

Viens Komentārs par Koku zādzības turpinās

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *