Koksnes cena aug

DSC_7384-cv

Skujkoku zāģbaļķu cena Igaunijā šogad turpina pieaugt. Visu sortimentu zāģbaļķu vidējā pārdošanas cena janvārī pieauga par 4% līdz 42 Eur/kbm, papīrmalkas cena – par 32%, bet šķeldas cena – par 4% līdz 31 Eur/kbm.

Priedes zāģbaļķu cena pie meža ceļa Valsts meža centra (RMK) apsaimniekotajās platībās šā ada janvārī sasniedza 68 Eur/kbm bez PVN, bet priedes tievkoksne – 58 Eur/kbm, kas ir par 3% vairāk nekā pērnā gada decembrī. Egles zāģbaļķi mēneša laikā sadārdzinājušies par 2% līdz 67 Eur/kbm, egles tievkoksne par 3% līdz 53 Eur/kbm, apses zāģbaļķi par 1% līdz 34 Eur/kbm.

Savukārt bērza finierkluču cena saruka par 9% līdz 99 Eur/kbm, bet bērza zāģbaļķu cena praktiski palika nemainīga – 59 Eur/kbm.

Papīrmalkas segmentā janvārī visstraujāk paaugstinājās apses cenas – par 32% līdz 19 Eur/kbm, priedes – par 10% līdz 32 Eur/kbm, egles par 10% līdz 31 Eur/kbm, bet bērza papīrmalkas cena – par 5% līdz 27 Eur/kbm.

Britu tirgus augošs

Skandināvijas kokmateriālu tirgotāji šā gada otrajā ceturksnī plāno paaugstināt zāģmateriālu pārdošanas cenas Lielbritānijas zāģmateriālu tirgū vismaz par 5 Gbp/kbm pateicoties augošajam pieprasījumam šajā reģionā.

Skandināvijas zāģmateriālu pārdošanas apjoms Lielbritānijā salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu šogad audzis par 10%. Tiek lēsts, ka augošs tirgus šajā valstī varētu saglabāties visa gada garumā.

Zāģmateriālu patēriņa kāpumu kopš aizvadītā gada Lielbritānijā sekmējusi pieaugošā aktivitāte dzīvojamo māju būvniecības sektorā, ko stimulējusi valdības ieviestā atbalsta programma. Šī iemesla dēļ arī vietējās zāģētavas koksnes pārstrādes jaudas izmanto maksimālā režīmā. To sekmējuši arī neseno vētru un plūdu rezultātā nodarītie postījumi.

Skandināvijas augstākās kvalitātes priedes zāģmateriālu cena britu tirgū februāra otrajā pusē sasniedza teju 230 Gbp/kbm, neēvelētu egles zāģmateriālu cena – 200 Gbp/kbm, bet B klases priedes zāģmateriālu cena – 210 Gbp/kbm.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *