Ko politiķi sola meža īpašniekiem

7. septembrī Latvijas meža īpašnieku biedrības kopsapulcē notika politisko partiju pārstāvju iztaujāšana par jautājumiem, kas svarīgi meža īpašniekiem un arī visai meža nozarei. Saistībā ar ģeopolitisko situāciju un Eiropas Savienības Zaļā kursa uzstādījumiem, meža nozare saskaras ar būtiskiem izaicinājumiem. No vienas puses jāražo vairāk koksnes gan, lai nodrošinātu enerģētisko neatkarību un materiālu neatkarību, savukārt Zaļais kurss paredz ierobežot mežsaimniecisko aktivitāti. Liela nozīme būs jaunās valdības lēmumiem par to – kā saimniekosim un kā izmantosim mūsu resursus.

Dalību diskusijā apstiprināti šādu politisko spēku pārstāvji: Apvienotais saraksts – Edvards Smiltēns, Attīstībai/Par – Madars Lasmanis, Konservatīvie – Jānis Cielēns, Jaunā Vienotība – Raimonds Čudars, Nacionālā apvienība – Jānis Eglīts, Progresīvie – Edmunds Cepurītis, Saskaņa – Jānis Tutins, Zaļo un zemnieku savienība – Viktors Valainis.

Latvijā ir ap 120 tūkstoši meža īpašnieku, kas ir liela sabiedrības daļa, un kas apsaimnieko 4.daļu valsts teritorijas. Meža īpašniekiem ir vairāki svarīgi jautājumi, par kuriem būs jālemj nākamai valdībai, tai skaitā jaunu aizsargājamu teritoriju veidošana privātās zemēs, kompensāciju jautājums, meža apsaimniekošanas nosacījumi saimnieciskos mežos, atbalsts zinātnei, nākamā perioda atbalsta pasākumi mežsaimniecībai, u.c.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *