Kam izdevīga meža nozares nomelnošana?

  1. gadā, laikā, kad Latvija pēc procentuāli FSC sertificētājām mežu teritorijām bija Pasaules TOP5 sarakstā, portāls «Tvnet» uzsāka akciju «Pret Mežu iznīcināšanu», kas sevī ietvēra tādus rakstus kā: «Latvijas Mežu platības sarūk», «Latvijas atmežošana jeb meža genocīds! Lielas lietas notiek klusumā» u.tml., kas tieši vērsti uz Latvijas mežsaimniecības nomelnošanu. Viens no šo rakstu autoriem ir FSC Mežu apsaimniekošanas standarta izstrādes darba grupas loceklis, VARAM Vides Konsultatīvās padomes priekšsēdētāja vietnieks, Latvijas Vides attīstības fonda Padomes loceklis un Latvijas Ornitoloģijas biedrības Valdes priekšsēdētājs Viesturs Ķerus.
  2. Ķerus vēlme diskreditēt meža nozari un sagrozīt faktus izpaužas regulāri: 25.01.2016.: Arī Jaunajā Jeila Universitātēs EPI vērtējumā meža jomā esam starp sliktākajām valstīm Pasaulē – šo viedokli, bez faktu skaidrojuma V. Ķerus paudis arī no Vides Konsultatīvās padomes puses; 15.04.2016.: Es vienīgi ceru, ka miera periods tiks ieviests kamēr tajos mežos ir vēl kāds putns, ko sargāt – tā radio sarunā par mežizstrādes miera periodu Ķerus apgalvo, ka Latvijā pilnīgi visi putni aizies bojā un mežizstrādātāji burtiski brien pa sašķaidītām putnu olām., u.c..

Visa augstāk minētā informācija rada sabiedrībai negatīvu iespaidu par vienu no Latvijas būtiskākajām tautsaimniecības nozarēm, tā ir apzināta un mērķtiecīga kaitniecība ar nolūku saņemt finansējumu savām vajadzībām – citu racionālu skaidrojumu šīm darbībām nav iespējams atrast.

Šobrīd noris FSC Mežu apsaimniekošanas standarta Latvijai izstrāde ar mērķi izveidot vienotu Latvijas Nacionālo Mežu apsaimniekošanas standartu. FSC pieprasa panākt kompromisu starp Vides, Ekonomiskajām un Sociālajām interesēm, bet kā lai panāk vienošanos, ja pat standarta izstrādes darba grupā ir persona, kas pastāvīgi organizē melu kampaņas pret Latvijas mežu nozari un dezinformē sabiedrību!

Avots:  «Latvijas Mežu sertifikācijas padome», Jānis Švirksts, Māris Liopa

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *