Jāņu nakts vējš postījis valsts mežus

24. jūnija rītā Austrumvidzemes reģionā spēcīgās vēja brāzmas radīja būtiskus postījumus AS «Latvijas valsts meži» (LVM) apsaimniekotajā mežā. Lielākie postījumi konstatēti Gulbenes novadā, kur vienlaidus bojātas mežaudzes ap 100 hektāru kopplatībā. LVM darbinieki, apsekojot teritorijas, konstatēja vienlaidus postījumus un lieci atsevišķos valsts meža masīvos. Gāztās un lauztās koksnes provizoriskais apjoms ir apmēram 20 tūkstoši kubikmetru. Vispostošākā aina paveras Lizuma un Lejasciema apkārtnē.

«Lielākie vētras postījumi Austrumvidzemē bija 2016. gada jūlijā, kad gāzto un lauzto koku kopējais apjoms sasniedza 120 tūkstošus kubikmetrus. Novērojumu stacijās gan stiprākās vēja brāzmas, gan lielākais nokrišņu daudzums reģistrēts Gulbenē – attiecīgi 26 metri sekundē un 37 milimetri.

24.jūnijā Latvijas centrālajā un austrumu daļā bija spēkā augstākā līmeņa brīdinājums par ekstremāli stipru pērkona negaisu. Stiprākās vēja brāzmas, lielākais nokrišņu daudzums un zibeņu skaits, kā arī plašākie elektrolīniju bojājumi Jāņu naktī novēroti valsts austrumu daļā, īpaši Vidzemes austrumos, liecina meteoroloģiskā informācija.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *