Izstrādās mācību materiālus meža īpašniekiem

_7244117_cv

Latvijas meža īpašnieki kopā ar Somijas, Igaunijas un Slovēnijas meža nozares speciālistiem izstrādās visiem jaunajiem meža īpašniekiem internetā pieejamus mācību materiālus.

Šajā kopīgajā projektā bez Latvijas meža īpašniekiem iesaistīsies arī Latvijas valsts Latvijas Valsts mežzinātnes institūts Silava, Somijas Tehniskā universitāte no Jiveskilas, Igaunijas Privāto meža īpašnieku centrs un Slovēnijas Mežsaimniecības institūts no Ljubljanas.

Veicinās Eiropas meža īpašnieku izglītošanu

Projekts tiks īstenots Eiropas Komisijas (EK) Mūžizglītības programmas Erasmus+ Stratēģisko partnerību apakšprogrammā «Network for Educated European Forest Owners» (Izglītoto Eiropas meža īpašnieku sadarbības tīkls), biedrības «Meža īpašnieku kooperācijas atbalsta centrs» vadībā.

Konkursā pavisam bija iesniegti 16 projektu pieteikumi, no kuriem tikai divi ir apstiprināti.  Projekta mērķis – veicināt Eiropas meža īpašnieku izglītošanu, lai nodrošinātu kvalitatīvu meža apsaimniekošanas lēmumu pieņemšanu. Tieši meža īpašnieki ir tie, kas pieņem saimnieciskos lēmums savā īpašumā.  Bet saliekot šos īpašumus kopā meža īpašnieki pieņem lēmumus par to, kā izskatīsies liela daļa no mūsu valsts un Eiropas teritorijas, vai šī teritorija dos vai nedos darba vietas, vai šī teritorija tiks apsaimniekota vidi nenoplicinoši. Tāpēc meža īpašnieku izglītošana ir tik svarīga.

Projekta ietvaros tiek plānotās sekojošas aktivitātes: inovatīvu izglītojošu un interaktīvu materiālu izveide meža īpašniekiem par meža apsaimniekošanu, pieredzes apmaiņas pasākumi, semināri un konferences. Projekta ilgums 2 gadi, kopējais budžets 182 485 EUR, tai skaitā 100% EK finansējums.

Biedrību «Meža īpašnieku kooperācijas atbalsta centrs» 2013. gadā izveidoja kooperatīvā sabiedrība «Mežsaimnieks» kopā ar daļu no tās biedriem. Tās darbības galvenie mērķi ir veicināt meža īpašnieku izglītošanu un iesaisti kooperācijas kustībā. Līdz šim biedrība ir organizējusi seminārus un piedalījusies izstādēs Rīgā un Liepājā.  Biedrība aktīvi iesaistās arī kooperatīvās sabiedrības «Mežsaimnieks» ikgadējo Meža izglītības dienu organizēšanā.

Avots: Biedrība «Meža īpašnieku kooperācijas atbalsta centrs»

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *