Izliekot būrīšus, putnu skaits palielināsies

zabaks_cv

Latvijā atgriezušies putni. Ornitologi  norāda, ka Latvijā putnu vērošana kļūst aizvien populārāka.

Pavasarī, mēs varam ne tikai vērot putnu atgriešanos, bet arī darināt tiem jaunas mājas. Kādēļ? Izrādās, ka šobrīd liels skaits putnu neligzdo piemērotu dobumu trūkuma dēļ. Izliekot būrīšus, mēs varam radīt putniem mājas un ligzdošanai piemērotus apstākļus un to skaits palielinātos daudzas reizes. Īpaši svarīgi ir putnus pulcēt iespējamo kukaiņu savairošanās vietu tuvumā.

Putnu loma mežsaimniecībā

Īpaši mazajiem dobumperētājiem putniem – zīlītēm, melnajam mušķērājam – var būt liela profilaktiska nozīme mežsaimniecībai kaitīgo kukaiņu ierobežošanā. Kā zina stāstīt ornitologi, ja kāda kukaiņu suga būs sevišķi savairojusies, lielākā daļa putnu gandrīz pilnīgi pāries uz šo barības objektu. Izvietojot būrīšus, ieteicamais attālums starp tiem ir 35–50 metri. Mežā ieteicams izvietot vismaz 4–6 būrīšus uz hektāru. Vietās, kur kukaiņu savairošanās risks ir vislielākais, var izlikt pat 8–9 būrīšus uz hektāru. Svarīgi ir būrīšus izvietot vienmērīgi pa visu audzi, nevis tikai gar ceļiem.

Veidosim putnu mājas

Katrai putnu sugai ir jāveido attiecīga izmēra mājiņa. Dizains tai gan var būt visdažādākais. Kā tas patiks putniem, par to Jums būs iespējams pārliecināties pašiem. Lūk dažas idejas.

Foto: Rihards Vidzickis

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *