Izdota grāmata par Aizupi

_D8D2652_cv

Šā gada februārī dienas gaismu ieraudzījusi jauna grāmata par Aizupes meža tehnikumu.

Grāmatas ar nosaukums: «…Kur meži šalc, vidū tehnikums balts…». Tās autors ir kādreizējais šī tehnikuma absolvents, tagad pensionēts mežkopis Imants Zembergs, kurš Meža Avīzes lasītājiem labi pazīstams ar savām publikācijām par izcilākajiem Latvijas meža nozares veterāniem, pie kādiem neapšaubāmi pieskaitāms arī viņš pats, visu darba mūžu veltot Latvijas meža nozarei. I. Zembergs Aizupē mācījies no 1955. līdz 1959. gadam, bet pēc dienesta armijā – LLA mežsaimniecības un mežtehnikas fakultātē. Savas darba gaitas viņš uzsācis kā meistars – meža tehniķis, bet noslēdzis, būdams Lubānas mežrūpniecības direktors.

Jaunā grāmata vēsta par Aizupes meža tehnikuma dzīvi pagājušā gadsimta 50. gadu otrajā pusē. Tā tapusi, lai tiktu saglabāta piemiņa par šo mācību  iestādi un tās izcilajiem pedagogiem. Kā prezentācijā atklāja grāmatas autors, tās izdošanu viņš uzskatījis par savu goda pienākumu. Notikumu pamatā ir autora paša piedzīvotais, – kā augsti kvalificēti pasniedzēji, līdztekus zināšanām, iemācījuši cienīt nākamo profesiju, bet tehnikuma stingrā kārtība un tradīcijas ielikušas «mugurkaulu» visai turpmākajai dzīvei. Audzēkņu dzīvesprieks, pārgalvība, mīlestība un sporta gaitas risinās uz padomju iekārtas meža nozarē ieviesto absurdo reformu, sadzīves un saimniecisko «tikumu» fona.

No autora priekšvārda: «Mūsu Latvijā vairāk nekā pusi teritorijas aizņem meži. To apsaimniekošanai ir vajadzīgi zinoši speciālisti. Pēc Otrā pasaules kara daudzus gadu desmitus nenovērtējamu ieguldījumu mežsaimniecības nozares kadru sagatavošanā devis Aizupes meža tehnikums. Aizupes meža tehnikums – nepiedodami aizmirsta ir šī slavenā mācību iestāde. Pēc meža tehnikuma pārcelšanas uz Ogri Aizupe ir aizgājusi nebūtībā. Ar šo darbu esmu centies atdzīvināt audzēkņu un pasniedzēju dzīvi savulaik Aizupē. …Ceru, ka būšu panācis, lai sabiedrībā atkal izskanētu Aizupes meža tehnikuma vārds. Grāmatas nosaukumam izvēlējos rindas no tehnikuma himnas – «…Kur meži šalc, vidū tehnikums balts…».»

Juris Kalve

2 Komentāri par Izdota grāmata par Aizupi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *