Igauņi plāno būvēt 1 miljardu eiro vērtu celulozes rūpnīcu

Kokrūpniecības sektorā strādājošu investoru grupa plāno līdz 2022.gadam šajā sektorā Igaunijā investēt vienu miljardu eiro, atverot pārstrādes rūpnīcu. Projekta autori gatavošanās darbus sāk jau šogad, un tie varētu ilgt pat trīs gadus. Investori šim mērķim ir izveidojuši uzņēmumu Est–For, kura valdes locekļi ir Ādu Polls un Marguss Kohava.

Rūpnīca radīs 200 jaunu darbavietu, kā arī papildu darbavietas tiks radītas ar rūpnīcas darbību saistītajos sektoros, kopumā dodot darbu 500–700 cilvēkiem. Ražošanas jauda rūpnīcā būs 700 tūkstošu tonnu, bet gadā tai būs nepieciešami trīs miljoni kubikmetru koksnes izejmateriāla. Jaunajā rūpnīcā plānots ražot celulozi, hemicelulozi un lignīnu, no kā tālāk varēs izgatavot dažādu bioloģisko produkciju.

Precīza plānotās rūpnīcas atrašanās vieta pagaidām nav zināma, bet tās platība tiek lēsta 100 hektāru. Rūpnīcas veidotā tiešā pievienotā vērtība gadā sasniegšot 350 miljonu eiro, kas ir 1,4–1,5% no Igaunijas iekšzemes kopprodukta. Rūpnīca gadā eksportētu saražoto 320–420 miljonu eiro vērtībā, kas Igaunijas eksportu palielinātu par 2–3%.

Plānotās investīcijas viena miljarda eiro apmērā ir lielākās rūpnieciskās investīcijas Igaunijas vēsturē. Lēmumus par investīcijām plānots pieņemt 2019. gadā un puses plāno piesaistīt projektam stratēģisko investoru un ārvalstu bankas.

Est–For dibināts pērn 3.oktobrī. Tā īpašnieku vidū ir mežsaimniecības un kokapstrādes grupa Lemeks, kompānija Caspar Re, uzņēmējam Pēteram Mendam piederošā holdinga kompānija Invard, kā arī uzņēmumi Kaamos Group, Combiwood un Tristafan. Reālie labuma guvēji no kompānijas ir uzņēmēji Mati Polli, Tīts Nilsons, Pēters Mends un Kaido Jēlehts, kuriem katram pieder 16,67% Est–For, kā arī Jiri Kilviks, kuram pieder 12,97% kompānijas.

Avots: db.lv, Leta

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *