Ieviesīs pazeminātu PVN likmi augļiem, ogām un dārzeņiem

Valdība apstiprinājusi grozījumus Pievienotās vērtības nodokļa likumā, kas paredz ieviest pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazināto 5 procentu likmi Latvijai raksturīgiem svaigiem augļiem, ogām, dārzeņiem un kartupeļiem, tostarp mazgātiem, mizotiem, lobītiem, grieztiem un fasētiem, bet ne termiski vai kā citādi apstrādātiem, piemēram, saldētiem, sālītiem, kaltētiem.

Lai nebūtu neskaidrību, likumam izveidots jauns pielikums, kurā uzskaitīti augļi, ogas un dārzeņi, kam no nākamā gada būs jāpiemēro pazeminātā 5 procentu PVN likme.

Zemkopības ministrijā 2017.gada sākumā tika izveidota darba grupa, kura nonāca pie secinājuma, ka samazināts PVN dārzeņiem, augļiem un ogām veicinās Latvijas dārzeņu un augļu ražotāju konkurētspēju, palielinās iedzīvotāju pirktspēju un līdz ar to Latvijā izaudzēto dārzeņu un augļu pārdošanas apjomu. Un, kas nav mazsvarīgi, samazinoties dārzeņu un augļu cenām mazumtirdzniecībā, samazinātos šās preču grupas nelegālā tirdzniecība.

Plānots, ka līdz ar to augļu, ogu un dārzeņu tirdzniecība pieaugs par 20%, Latvijā audzēto augļu, ogu un dārzeņu patēriņš palielināsies par 2,3%, savukārt vidējais augļu, ogu un dārzeņu cenu samazinājums varētu sasniegt 6,7 procentus.

PVN 5% likmi plānots ieviest uz laiku no 2018.gada 1.janvāra līdz 2020. gada 31.decembrim. Likumprojekts vēl jāapstiprina Saeimai, kas  to skatīs 2018. gada valsts budžeta likumprojektu paketē.

Avots: Zemkopības ministrija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *