Iebilst plānotajām noteikumu izmaiņām

Mežsaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība (MPKS) «Mežsaimnieks» 5.jūnijā izteicis savu iebildumu pret plānotajām noteikumu izmaiņām par dabas liegumiem, aicinot valdību uzklausīt viedokli, ka dabas aizsardzības pasākumus nevar paredzēt veikt uz MPKS biedru rēķina un rast risinājumu.

MPKS norāda, ka ja valsts vēlas izveidot jaunas aizsargājamas teritorijas, tad tai jānodrošina taisnīga kompensācija meža īpašniekiem par zaudētajiem ienākumiem un ierobežotajām saimnieciskajām iespējām. Ja ierobežotu finansējuma apstākļos nav iespējams panākt taisnīgas kompensācijas, tad vienu no iespējām redzam – aizsargājamo teritoriju aizstāšanu ar valstij piederošajām meža zemēm, veicot atbilstošos grozījumus Meža likumā un likumā «Par kompensāciju par saimnieciskās darbības ierobežojumiem aizsargājamās teritorijās».

MPKS «Mežsaimnieks» ir viena no lielākajām un vecākajām meža īpašnieku organizācijām Latvijā, kas apvieno gandrīz 1000 biedrus, kas apsaimnieko vairāk nekā 30 000 hektāru meža zemes visā valstī. Mēs esam ieinteresēti ilgtspējīgā un atbildīgā meža resursu izmantošanā, kas nodrošina gan ekonomisko labumu, gan vides saglabāšanu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *