Godināti Meža nozares gada balvas laureāti

DSC_6237_cv

22.maijā Latvijas Lauksaimniecības universitātes aulā, Jelgavā, tika godināti meža nozares izcilākie ļaudis. “Zelta čiekurs» ir augstākā atzinība par sasniegumiem meža nozarē. Gada balvas ieguvēji saņēma lielo «Zelta čiekuru», savukārt pārējiem laureātiem tika pasniegts mazais «Zelta čiekuriņš».

Mūžs – veltīts mežam

«Zelta čiekuru» par mūža ieguldījumu Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš pasniedza Gunāram Dišleram, Mārim Laiviņam, Jānim Mārciņam, Ārim Smildziņam un Andrim Ziemelim. Gunārs Dišlers darba mūžu veltījis mežsaimniecībai, bijis atbildīgs par meža atjaunošanas darbiem, meža selekciju, sēklu plantāciju ierīkošanu, aizsācis sējeņu audzēšanu plēves mājās un meža meliorāciju, radis risinājumus sarežģītās situācijās, būdams labs vadītājs un saprotošs kolēģis. Māris Laiviņš – zinātnieks, kura zinātniskais veikums mežzinātnē un ar to saistītās nozarēs 50 gadu garumā apkopots 330 zinātniskajās un zinātniski populārajās publikācijās. Dabas un meža vides pētījumi veikti galvenokārt Latvijas Valsts mežzinātnes institūtā «Silava» (agrāk – Latvijas mežsaimniecības problēmu zinātniski pētnieciskais institūts), kā arī Sibīrijas un Tālo Austrumu Ģeogrāfijas institūtā (Irkutskā), Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātē un Latvijas Universitātes Bioloģijas institūtā. Zinātniskajā darbā Māris Laiviņš galvenokārt pievērsies pētījumiem par augu sabiedrību (arī mežaudžu) dinamiku dažādos laika posmos (augāja sukcesijas, augāja evolūcija) saistībā ar mainīgiem vides apstākļiem.

Jānis Mārciņš vairāk nekā 40 gadus ir strādājis Latvijas izglītības un zinātnes organizācijās un kokrūpniecības uzņēmumos, stiprinot saikni starp ražošanu un profesionālo izglītību. Viņa izsvērtā pieeja jautājumu risināšanā ir sekmējusi daudzu nozarei nozīmīgu jautājumu pozitīvu atrisināšanu.  Āris Smildziņš 47 darba gadus veltījis Latvijas meža nozares darba vides un darba drošības jautājumu sakārtošanai, tiesību aktu izstrādei. Viņa profesionalitāte un erudīcija palīdzējusi izveidojot darba aizsardzības sistēmu Valsts meža dienestā un AS «Latvijas valsts meži».

Andris Ziemelis – kokapstrādes inženieris, viens no pieredzes bagātākajiem un zinošākajiem kokrūpniecības speciālistiem – ārējie ekonomiskie sakari, tirgus pētījumi, padomnieka un zinātniskā konsultanta statuss, ir galvenie darba mūžu raksturojošie elementi, kā arī rūpība, neatlaidība un mērķtiecība profesionālajā darbībā. Visiem nominācijas «Par mūža ieguldījumu» laureātiem zemkopības ministrs Jānis Dūklavs pasniedza Ministru kabineta Atzinības rakstus, Goda diplomus un krūšu nozīmi «Zelta sēkliņa».

«Zelta čiekuriņš» laureāti

Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis pasniedza balvas par inovatīvu uzņēmējdarbību laureātiem SIA «ASP Pluss», SIA «4 Plus» un SIA «Baltic Block». Balvu «Zelta čiekurs» saņēma SIA «4 Plus».

Par ieguldījumu zinātnes attīstībā laureāti ir Andis Lazdiņš, Leonards Līpiņš un SIA «Integrētās Audzēšanas Skola». Balvu «Zelta čiekurs» Andim Lazdiņam pasniedza izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile.

Laureāti par ilgtspējīgu saimniekošanu ir meža īpašnieki Mārcis Saklaurs, Gundars Seisums un Dainis Zuika. Balvu «Zelta čiekurs» meža īpašniekam Mārcim Saklauram pasniedza Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs Edgars Tavars.

Meža nozares gada balvas pasniegšanas ceremonija šogad noritēja jau vienpadsmito gadu pēc kārtas. «Zelta čiekurs» iemieso vienkāršību, atvērtību un Latvijas meža skaistumu – nav precīzāka apzīmējuma cilvēka mīlestībai pret mežu, tāpat kā nav labākas balvas, lai atalgotu cilvēka darbu Latvijas meža labā.

LLU

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *