Finansu ceļvedis lauku uzņēmējiem

Visiem zināms, ka atrasties pareizajā laikā un vietā ir neticama veiksme, kas izdodas vien retajam, toties iemācīties izmantot pareizos līdzekļus īstajā laikā, lai sasniegtu savus mērķus ātri un efektīvi – to var jebkurš!

Kad runa ir par iespēju paplašināt uzņēmuma īpašumu vai noslēgt izdevīgu darījumu bieži aktualizējas jautājums par finanšu līdzekļu pieejamību. Apskatīsim kurus finanšu līdzekļus būtu izdevīgāk izmantot dažādās situācijās.

1. Plānojat ilgtermiņa ieguldījumu

Šāds lēmums parasti nav ātrs un spontāns, drīzāk apdomāts un rūpīgi plānots, to nevajadzētu sasteigt. Šajā gadījumā svarīgi veikt aprēķinus, kādu ieguldījumu šis pirkums sniegs, cik ilgā laikā tiks atpelnīts, kā paaugstināsies peļņa, kā arī protams jāizvērtē visi riski. No sākuma, ieteiktu, uzzināt vai nav pieejams kāds atbalsts (valsts, pašvaldības, ES fondi utt), pēc tam būtu vēlams saprast cik ilgā laikā naudu iespējams saņemt un darījumu noslēgt, jo nereti atbalstu var iegūt tikai jau gatavam projektam. Tādā gadījumā nepieciešams apzināt kredītiestādes un to nosacījumus. Ja atbilstat visiem banku nosacījumiem un esat izgājis ilgo pārbaužu procesu, varat noslēgt darījumu. Ja tomēr nav izdevies vienoties ar bankām, var meklēt alternatīvas finansu iestādes, kā piemēram LandCredit kur nosacījumi ir elastīgāki un iesniedzamo dokumentu skaits nav tik apjomīgs.

2. Negaidīta iespēja biznesa attīstībai

Gadās, ka negaidīti parādās iespēja paplašināt savu īpašumu vai iegādāties, piemēram, tehniku, kas var samazināt nomas vai īres izmaksas un sniedz iespēju nopelnīt vairāk, kā arī kļūt konkurētspējīgam tirgū. Šāds pirkums parasti prasa ātru lēmuma pieņemšanu un naudas līdzekļus. Kur lai tos ņem? Šādā gadījumā vēlams vērsties pie ātrākajām kredītiestādēm un parasti tās ir nebanku sektora iestādes kā www.landcredit.lv.  Kad aizdevums ātri un vienkārši noformēts un darījums veiksmīgi noslēgts ir iespēja mierīgi apdomāt kā samazināt izmaksas un iespējams viena no iespējām ir refinansējums vai aizdevuma ātrāka atmaksa.

3. Jauna uzņēmuma attīstīšana

Sperot pirmos soļus biznesā vienmēr pastāv risks, kad ar saviem līdzekļiem var nepietikt un ar investoru piesaisti neveicas, tādā gadījumā var vērsties pie aizdevējiem. Jauniem uzņēmumiem parasti ir grūtības saņemt aizdevumus bankās, tādā gadījumā pastāv iespēja saņemt valsts atbalstu vai vērsties pie alternatīvajiem kreditoriem, kuri ir daudz elastīgāki par standarta komercbankām. Liels ieguvums ir tas, ka šajā gadījumā ir iespēja saņemt finanšu līdzekļus, kurus ieguldot savā uzņēmumā paralēli veidojiet arī  kredītvēsturi, jo vairāk veiksmīgi atmaksātu aizdevumu, jo lielāku uzticību uzņēmums vieš. Pastāv arī iespēja pārkreditēt aizdevumu ar lielakiem procentiem uz izdevīgāku piedāvājumu, ja uzņēmums  kādu laiku ir jau veiksmīgi darbojies.

4. Glābšanas riņķis

Ko darīt, ja uzņēmuma finansu situācija ir pasliktinājusies vai ir izveidojušies parādi? Instutūcijas vairs nevēlas sadarboties un aizdevumi tiek atteikti. Jāmeklē kāds risinājums – tās var būt vienošanās ar esošajiem kreditoriem vai kredītu – parādu apvienošana kādā no alternatīvajām kredītiestādēm. LandCredit ir viena no alternatīvajām kredītiestādēm ar mērķi atbalstīt lauku attīstību, līdz ar to katrā pieteikumā iedziļinās un meklē risinājumus, kā palīdzēt. Ir iespēja saņemt īstermiņa vai ilgtermiņa risinājumu grūtību pārvarēšanai.

Vairāk par iespējām saņemt atbalstu no alternatīvās kredītiestādes meklējiet vietnē www.landcredit.lv vai zvanot pa tālruni 25674042.

LandCredit

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *