Eksports sarūk

2017.gada aprīlī koka un koka izstrādājumu eksporta kritums sasniedza 6,1%. Koksnes eksporta samazinājumu galvenokārt noteica eksporta kritums uz Lielbritāniju par 13,8%. Tas rada bažas, jo Lielbritānija ar 21,3% īpatsvaru kopējā koksnes eksportā pagājušajā gadā bija lielākais noieta tirgus šai precei un aprīlī jau piekto mēnesi pēc kārtas ir fiksēts kritums.

Latvijas kokrūpnieku neparedz tūlītēju eksporta kritumu saistībā ar situāciju Apvienotajā Karalistē pēc ārkārtas vēlēšanām, taču bažījas par ieņēmumu kritumu valūtas – britu mārciņas – vērtības samazināšanās dēļ, uzskata Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors Kristaps Klauss.

«Apvienotajā Karalistē izveidojusies politiskā nestabilitāte īstermiņā neietekmē darījumus. Mēs turp vairāk eksportējam produkciju kā celtniecības materiālus. Un celtniecība, būvniecība ir kā kuģis ar diezgan lielu inerci. Arī, neraugoties uz Brexit, māju celtniecības darbi turpinājās, neviens neatstāja māju pusuzceltu. Mēs esam vieni no daudziem tirgus spēlētājiem, no kuriem viņi importē. Pat, ja viņiem būvniecībā būs kritums, tas vēl nenozīmē, ka Latvijas eksportā būs kritums,» uzskata LKF izpilddirektors.

Avots: Leta, Finanšu Ministrija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *