Eiropas Meža īpašnieku Ģenerālā asambleja

2019. gada 3. un 5. jūnijā Portugālē, Lisabonā notika Eiropas Meža īpašnieku Konfederācijas (CEPF) ikgadējā sanāksme.

Tā pulcēja meža īpašnieku pārstāvjus no visas Eiropas. To vadīja CEPF Portugāles loceklis no Portugāles zemnieku konfederācijas (CAP). Tikšanās laikā dalībniekiem bija iespēja, cita starpā, apspriest ar mežsaimniecību saistīto ES politiku, jauno Eiropas Parlamentu un CEPF darbu pagājušajā gadā un nākotnē.

Uzver meža īpašnieku lomu

CEPF prezidents Hubert de Schorlemer atklāja Ģenerālo asambleju (GA) un lūdza dalībniekus novērot klusuma brīdi Starptautiskās ģimenes meža alianses (IFFA) priekšsēdētājam Peter de Marsh, kurš nomira Etiopijas aviosabiedrību lidmašīnas avārijā Addisā Ababa 2019. gada 10. martā. GA prezidents Schorlemer norādīja uz problēmām, ar kurām sastopas meža īpašnieki, ņemot vērā ārkārtējos laika apstākļus un lauku iedzīvotāju skaita samazināšanos. Viņš arī uzsvēra, cik svarīgi ir informēt sabiedrību par privāto mežu īpašnieku būtisko lomu mežu un bioloģiskās daudzveidības nodrošināšanā. Uzturošo runu par uzņēmēju sniedza KLP prezidents Eduardo Oliveira e Sousa, kas izskaidroja situāciju, problēmas un neviendabīgumu Portugāles mežos un uzsvēra mežu īpašnieku pozitīvo lomu mežu apsaimniekošanā.

Ievēl vadītājus un dodas ekskursijā

Sanāksmes laikā CEPF Ģenerālā asambleja vienbalsīgi atkārtoti ievēlēja četrus pašreizējos CEPF valdes locekļus: Felix Montecuccoli (Land & Forst Betriebe Österreich, Austrija), Juha Marttila (MTK, Somija), Arnis Muižnieks (MIB, Latvija) un Michael Podstatzky–Lichtenstein (SVOL, Čehijas Republika). Republika) par jaunu pilnvaru periodu 2019.–2021. Philipp zu Guttenberg (AGDW, Vācija) aizgāja kā CEPF priekšsēdētāja vietnieks un to aizstāja Ulrich Ivo von Trotha (AGDW, Vācija), kurš tika ievēlēts par pagaidu valdes locekli līdz Zu Guttenberga pilnvaru termiņa beigām 2020. gadā. CEPF Ģenerālā asambleja arī balsoja par Confargicoltura (Itālija), lai kļūtu par jaunu CEPF locekli.

Kolekcijas pēdējā dienā dalībnieki piedalījās ekskursijā uz tēmu «Korķis – no koka uz pudelīti». Ekskursija ietvēra korķa saimniecības, korķa rūpnīcas un korķa muzeja apmeklējumus. Apmeklējumu laikā dalībnieki var sekot korķa novākšanai, uzzināt par daudzām korķa iespējām un novērot izejmateriālu apstrādi korķa rūpnīcā Corticeira Amorim.

CEPF apsveic un pateicas GA uzņēmējas KLP par veiksmīgu sanāksmes organizēšanu; īpaši KLP prezidents Eduardo Oliveira e Sousa, KLP priekšsēdētāja vietnieks Antonio Conçalves Ferreira, CEPF valdes loceklis Antonio Paula Soares un João Soveral.

Nākamā CEPF Ģenerālā asambleja 2020. gadā notiks Hämeenlinna, Somijā 3. – 5. jūnijā.

Eiropas Meža īpašnieku Konfederācija (CEPF) ir jumta asociācija meža īpašnieku organizācijām Eiropā. Pārstāvot ģimenes mežsaimniecību Eiropā, CEPF veicina ilgtspējīgas mežu apsaimniekošanas vērtības, privāto īpašumu un meža ekonomisko dzīvotspēju. Tā atrodas Briselē, CEPF ir bezpeļņas organizācija, kas pārstāv gandrīz 16 miljoni meža īpašnieku – privātpersonas, ģimenes un kooperatīvus, kas rūpējas par aptuveni 60% no Eiropas mežu platības.

Vineta Kalve

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *