Eglīšu Ziemassvētku rotas lielākajās Latvijas pilsētās

Šī gada Ziemassvētku noformējumu Rīgas parkos ar aicinājumu rīdziniekiem «Velkam svētkus kalniņā» radījusi starptautiski godalgotā bērnu grāmatu ilustratore Anete Bajāre – Babčuka.

«Gaisma atgriežas tiešā nozīmē – dienas atkal kļūst garākas, tiek iedegtas sveces un gaismas rotājumi. Gaismas vairošana notiek arī pārnestā nozīmē – Ziemassvētki ir laiks, kad cenšamies iepriecināt apkārtējos ar labiem darbiem un dāvanām.

Rīgā

Ziemassvētki ir laiks, kad svinam gaismas atgriešanos. Ziemassvētki ir arī brīnumu laiks, kad ikdienas gaitās varam sastapties ar brīnumaino, gan mītisko – gan saules meitu – zvaigznīti, kas atgriežas no tumsas valstības, lai atnestu jaunu gaismu, gan ķekatniekus ar bluķi, dieviņu, kas brauc no kalna kamanās, gan svēto ģimeni pie doma laukuma kūtiņas,» stāsta ar starptautisko Bratislavas ilustrāciju biennāles (BIB) «Zelta ābols» balvu godalgotā ilustratore Anete Bajāre – Babčuka.

Pilsētas galvenās – Rātslaukuma un Doma laukuma egles –izraudzītas no Gaujas mežniecības, Siguldas novada Jūdažiem. Izraudzītās egles ir aptuveni 30 gadus vecas un to augstums ir ap 15 metriem. Rātslaukuma egle šogad rotājas zelta krāsās ar dāvanu, zvaigžņu un sniegpārslu dekoriem, savukārt Doma laukuma egli rotā ziemas putniņu dekorācijas.

Kopumā pilsētā pie kultūras centriem, parkos un skvēros rīdziniekus priecēs 18 pašvaldības uzstādītas un izrotātas egles, savukārt 19 vietās pilsētā apkaimju iedzīvotāji rotās pašvaldības dāvātās eglītes.

Pašvaldība papildinājusi apkaimju skaitu, kurās dekorētas iedzīvotāju iecienītas atpūtas teritorijas un rotaļlaukumu apkārtnes. No jauna šāda veida dekorācijas paredzētas Mežciemā – pie Austrumu slimnīcas, Ķengaragā – Prūšu ielas skvērā, Čiekurkalna 4. šķērslīnijas skvērā, Ķīpsalā – Islandes skvērā, Šampēterī – F. Candera ielas rotaļlaukumā, Zolitūdē – rotaļlaukumā pie Anniņmuižas ielas 3, Bieriņos – Akmensdārza apkārtnē, Lucavsalas slēpošanas trasē un citviet.

Daugavpilī

2. decembrī Daugavpilī Vienības laukumā pēc muzikāli teatrālā uzveduma «Pūķīte un eglīte», grezni iemirdzējās pilsētas galvenā egle. Ziemassvētku vecīša rezidencē, kas darbosies līdz 8.janvārim, bērni var Vecītim ausī iečukstēt savas viskarstākās vēlēšanās un uzrakstīt vēstuli, kuru atstāt Ziemassvētku vecīša pastā.

Liepājā

Decembrī iedegta Liepājas galvenā egle. Par katru lietu, kas norisinās Liepājā, ir atbildīgs kāds rūķis. Zirņu rūķis, Graudu rūķis, Ganību rūķis vai Cukura rūķis un katrs dara darbiņus savā ielā – kāds lāpa bedrītes, taisa remontu, maina sliedi – kur nu kurais. Pasākumā piedalījās trīs mākslinieciski rūķi – Dzintara rūķis, Pludmales rūķis un Pūtvējiņš.

Jelgavā

3.decembrī jelgavnieki un pilsētas viesi kopā iededza pilsētas lielo, 18 metrus augsto egli Hercoga Jēkaba laukumā, kuru veido vairāk nekā 30 mazākas egles. Skanot svētku koncertam, norisinājās arī svētku tirdziņš.

Jauns dekors jelgavniekus šogad priecēs Raiņa parkā – spirālveida strūklaka un četri LED dekori, iekarināti koku zaros Pasta ielā 32. Driksas ielas gājēju promenādē egle šogad tiks papildināta ar rombveida dekorācijām ar sudraba spoguļa efektu. Gājēju ielā būs trīs interaktīvās vizuālās gaismas projekcijas uz ietves. Dekori, virtenes un gaismas objekti uzstādīti arī neskaitāmās citās pilsētas vietās.

Jūrmalā

3. decembrī Jūrmalā tika edegta galvenā pilsētas Ziemassvētku egle Jomas ielas sākumā Majoros, krāsainu lampiņu rotā iemirdzējās arī Dzintaru mežaparks un svētku apgaismojums pilsētā.

Ziemassvētku vecītis aicināja doties kopīgās rotaļās un noskatīties «ziemeļbriežu spēka deju». Mazie svētku apmeklētāji varēja izbraukt ar karuseli un mēģināja diriģēt Ziemassvētku vecīšu neparasto orķestri.

Aptuveni divpadsmit metrus augstā egle radīta no desmitiem mazāku eglīšu. Dzintaru mežaparku apdzīvos no gaismas virtenēm veidoti lāči, eži, vāveres un citi meža iemītnieki, apmeklētājiem pieejams līdz 21.00. Kauguru parkā ziemas laikā «mājo» sniegavīru ģimene, savukārt Ziemassvētku stāstu Kauguru Kultūras nama pagalmā ataino tēlnieka Tālivalža Muzikanta veidotā skulptūru grupa «Ziemassvētku silīte». Svētkiem uzpostas pilsētas egles izvietotas arī Dubultu skvērā, Dubultu Kultūras kvartālā.

Ventspilī, Ogrē un Valmierā

Ventspilī Lielajā laukumā Ziemassvētku egle un svētku rotājumi visā pilsētā iemirdzējās 2.decembrī.

Ogres pilsētas skvērā Ziemassvētku egles iedegšana un rotaļprogramma «Rūķu ciems Ziemassvētku gaidās» notika 3.decembrī. Iepretim Ogres novada pašvaldības administrācijas ēkai pie Jēzus dzimšanas jeb Betlēmes ainiņas apmeklētājus priecēja aitiņas un ganiņi un apmeklētājiem bija iespēja tikties ar baptistu draudzes mācītāju.

Laukumā pie Valmieras Kultūras centra Ziemassvētku egles iedegšanas svētki norisinājās 3.decembrī.

Apkopoja Vineta Kalve

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *