Datiem var piekļūt, sēžot mežā uz celma

Lai iegūtu aktuālos inventarizācijas datus par savu mežu, meža īpašniekam līdz šim nācās doties uz tuvāko Valsts meža dienesta mežniecību.

Īpašnieks šai aktivitātei tērēja naudas un laika resursus. Toties līdz ar jaunās Meža valsts reģistra sistēmas ieviešanu meža īpašniekiem pavērusies iespēja tos ietaupīt.

Jāraksta iesniegums

Tagad ikviens meža īpašnieks, kura meža inventarizācijas dati ir reģistrēti Meža valsts reģistrā, aktualizēto informāciju tiešsaistes režīmā var iegūt neizejot no mājām. Jāpiebilst, ka pakalpojums ir bezmaksas un pieejams 365 dienas gadā, 24 stundas diennaktī. Lai kļūtu par Meža valsts reģistra tiešsaistes pakalpojuma lietotāju, atliek doties uz tuvāko Valsts meža dienesta mežniecību, sagatavot iesniegumu un to iesniegt. Atbildīgā persona uz īpašnieka norādīto adresi atsūtīs sistēmas ieejas vārdu un paroli.

Iespēja ietaupīt

Meža īpašnieki, kuri jau lieto Valsts meža dienesta piedāvāto bezmaksas pieeju meža inventarizācijas datu ieguvei tiešsaistē, jau paspējuši novērtēt ieguvumus. Īpašnieks Agris Līdaks «Meža Avīzei» norāda, ka pēc Meža valsts reģistra tiešsaistes tiesību ieguves viņš datus par savu mežu var iegūt kaut vai sēžot mežā uz celma. Nepieciešams tikai portatīvais dators ar mobilā interneta pieslēgumu. Viņš ir pārliecināts, ka šis un citi Valsts meža dienesta piedāvātie pakalpojumi atvieglos ikdienu, kā arī ļaus ietaupīt laika un naudas resursus.

Raimonds Mežaks, Ziemeļvidzemes virsmežniecības Kocēnu nodaļas mežzinis

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *