Cik «dabai tuva» ir Eiropas mežu apsaimniekošana?

Lai veicinātu vērienīgo ES mērķu sasniegšanu, kas saistīti ar klimatu un bioloģisko daudzveidību, Komisija izstrādā vadlīnijas par mežsaimniecību «tuvāk dabai». Pašlaik notiekošās debates par šo tēmu ir ļoti polarizētas. Lai panāktu līdzsvarotāku diskusiju, Eiropas mežu apsaimniekotāju un īpašnieku pārstāvji martā organizēja ekspertu vebināru, lai apspriestu jautājumu: «Cik «dabai tuva» ir Eiropas mežu apsaimniekošana? Pasākuma galvenie mērķi bija noskaidrot, ko varētu saprast ar «dabai tuvu» mežu apsaimniekošanu un kāda varētu būt labākā stratēģija ES mežu nākotnei: aktīva aizsardzība vai pasīva saglabāšana.

Pasākums pulcēja augsta līmeņa pētniecības ekspertus no dažādiem Eiropas reģioniem kopā ar aptuveni 200 dalībniekiem. Pieaicinātie eksperti sniedza datus par Eiropas mežu pašreizējo stāvokli un pārrunāja turpmākās iespējas un darbības, kas nepieciešamas, lai nodrošinātu to veselību un noturību ilgtermiņā. Visā Eiropā sastopamā meža tipu lielā daudzveidība liek iekļaut dažādas pieejas un pasākumus gan ES, gan valstu līmenī.

Mūsdienās ilgtspējīga mežu apsaimniekošana Eiropā piedāvā lielu mežkopības pieeju daudzveidību, kas imitē dabiskos procesus. Tāpēc ir ļoti svarīgi labāk izskaidrot šobrīd Eiropā pielietotās meža apsaimniekošanas metodes, lai tās varētu novērtēt, salīdzinot tās ar to, ko var definēt kā «dabai tuvu» mežsaimniecību katrā atsevišķā gadījumā.

Eiropas mežu īpašnieki un apsaimniekotāji saprot, cik svarīgi ir sasniegt ES mērķus, un ir atvērti turpmākai sadarbībai un sinerģijas atrašanai ar politikas veidotājiem un citiem iesaistītajiem dalībniekiem,  piedāvājot biedru bagātīgo pieredzi kā ieguldījumu ES meža politikas diskusijās,  cerot, ka šis vebinārs kalpos kā atspēriena punkts turpmākajās debatēs par mežsaimniecību «tuvu dabai».

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *