Būvē daudzfunkcionālu koka torni

tornis-2_cv

Vienā no skaistākajām vietām Alūksnē – Tempļakalnā top uguns novērošanas tornis. Šis tornis – «Tempļakalna parks» būs īpašs. Atšķirībā no citiem, tas kalpos gan pamatfunkcijai – uguns novērošanas vajadzībām, gan arī kā skatu tornis alūksniešiem un pilsētas tūristiem.

Torni iekļaus «Katrīnas takā»

Pats tornis iecerēts 34 metrus augsts, bet kopā ar augstumu, kas šajā vietā jau ir virs Alūksnes ezera līmeņa, sasniegs 55 metrus. Jāņem vērā, ka arī pats ezers atrodas nedaudz vairāk kā 200 metrus virs jūras līmeņa.

Jau šobrīd no Tempļakalna paveras plašs skats uz apkārtni, taču no torņa skatu platformas varēs redzēt ne tikai apkārtējos mežus, bet arī gleznaino Alūksnes ezeru ar tā salām un Ziemeļvidzemes pērli – Alūksnes pilsētu un tuvāko apkārtni.

Alūksnes novada pašvaldībā ir apstiprināts ezera Pilssalas attīstības plāns. Tas paredz arī tūrisma takas «Katrīnas taka» izveidi. Taka sāktos Pilssalā, tālāk pa gājēju tiltu, ko, ja negadīsies neplānoti šķēršļi, sāks būvēt nākamgad, varēs šķērsot ezeru un nokļūt Tempļakalnā. Tur varēs uzkāpt jaunuzceltajā tornī, bet pēc tam ar plostu šķērsot ezeru uz pilsētas parku, Alūksnes Jauno pili, kur taka noslēgsies.

Līdzīgi skatu torņi vietās ar skaistu ainavu Latvijā ir sastopami visai bieži, taču šāda prakse, kad tiek apvienotas divas funkcijas, tomēr nav tipiska. Valsts meža dienesta (VMD) ģenerāldirektors Andis Krēsliņš, kurš pats ir alūksnietis, uzsver, ka jaunuzceltais tornis būs ļoti līdzīgs tam, kāds tas bijis agrāk. VMD Valsts īpašuma uzraudzības un apsaimniekošanas daļas vadītājs Rolands Ābeltiņš pastāstīja, ka Alūksnē bija nepieciešams būvēt torni, kas iekļautos ainavā, šāda nostāja bija arī pašvaldībai. Tādēļ šeit nevarēja būvēt standarta metāla torni. Līdzīga situācija esot arī Pierīgā, Kleistos, kur Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija prasīja, lai tiktu būvēts koka tornis.

Būvdarbus pēc Valsts meža dienesta pasūtījuma veic SIA «FF» no Rīgas. Būvnieki sola, ka koka konstrukcijas tornis, kas nākotnē pildīs ne tikai pamatfunkciju, bet noteikti piesaistīs arī milzīgu apmeklētāju interesi, būs gatavs septembrī. Nav jāšaubās, ka skats, ko ieraudzīs katrs, kurš uzkāps šajā tornī, būs patiešām iespaidīgs.

Āris Upenieks

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *