Beidzies meža ugunsnedrošais laikposms

Sākot ar 12. septembri Valsts meža dienests atceļ ugunsnedrošo laikposmu mežā. Lēmums pieņemts saistībā ar lietaināka un vēsāka laika iestāšanos, kad ugunsgrēka izcelšanās un izplatīšanās iespēja mežā būtiski samazinās. Augusta otrajā pusē un septembrī strauji samazinājās reģistrēto meža ugunsgrēku skaits.

Šogad valstī dzēsti 594 meža ugunsgrēki, kopējā uguns skartā platība meža zemēs  ir 309 hektāri. Šajā sezonā meža ugunsgrēku skaits un platība ir līdzīga kā 2015. gadā, bet lielāks kā laika periodā no 2010. – 2013. gadam. Vislielākais jebkad reģistrētais meža ugunsgrēku skaits ir bijis 2006. gadā, kad tika reģistrēti 1929 meža ugunsgrēki ar kopējo izdegušo platību 3790 hektāri.

  1. gadā lielākais meža ugunsgrēku skaits, līdzīgi kā iepriekšējos gados, reģistrēts Rīgas reģionālajā virsmežniecībā – 282, kas sastāda 47,4% no kopējā meža ugunsgrēku skaita valstī, un kopējā uguns skartā platība ir 127 hektāri. Otrajā vietā meža ugunsgrēku skaita ziņā ir Dienvidlatgales virsmežniecība, kur tikuši dzēsti 113 meža ugunsgrēki ar kopējo platību 32 hektāri.

Lielākais šī gada meža ugunsgrēks bija Sēlijas virsmežniecībā, kur, domājams kūlas dedzināšanas rezultātā, izcēlās ugunsgrēks 17,81 hektāru platībā, no tiem 13,93 hektāri bija jaunaudzes. Visbiežākais meža ugunsgrēku izcelšanās iemesls ir cilvēku neuzmanīga rīcība ar uguni. Meža ugunsgrēku ikgadējā dinamika pēdējos divos gados saistīta ar agru sniega segas pazušanu pavasarī, kas veicina kūlas ugunsgrēku izplatības pieaugumu, un samērā siltu laiku vasarā.

Neskatoties uz meža ugunsnedrošā laikposma beigšanos, mežā ir aizliegts dedzināt atkritumus, dedzināt ciršana atlikumus vai kurināt ugunskuru tuvāk par diviem metriem no augošiem kokiem, dedzināt vai kurināt ugunskuru, ja kūdras slānis ir biezāks par 0,5 metriem.

Valsts meža dienests aicina arī turpmāk būt uzmanīgiem ar uguni mežā, jo arī turpmāk īslaicīgi gaidāms sauss laiks un iespējama jaunu ugunsgrēku izcelšanās.

Avots: Valsts meža dienests

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *