Beidzas ugunsnedrošais laikposms

Sākot ar 21. septembri Valsts meža dienests (VMD) atcēlis ugunsnedrošo laikposmu mežā. Lēmums pieņemts saistībā ar lietaināka un vēsāka laika iestāšanos, kad ugunsgrēka izcelšanās un izplatīšanās iespēja mežā būtiski samazinās. Septembrī vērojams meža ugunsgrēku skaita straujš kritums.

Šogad valstī dzēsti 617 meža ugunsgrēki. To kopējā skartā platība meža zemēs  ir 527 hektāri. Kopējais meža ugunsgrēku skaits un platība ir līdzīga kā 2014. gadā, bet lielāka nekā laika periodā no 2010. – 2013. gadam. Meža ugunsgrēku ikgadējā dinamika pēdējos divos gados saistīta ar agru sniega segas pazušanu pavasarī, kas veicina kūlas ugunsgrēku izplatības pieaugumu, un samērā siltu un sausu laiku vasaras otrajā pusē.

Vislielākais meža ugunsgrēku skaits, līdzīgi kā iepriekšējos gados, šogad reģistrēts Rīgas reģionālajā virsmežniecībā – 264 jeb 43% no kopējā ugunsgrēku skaita valstī.

VMD atgādina, ka, neskatoties uz meža ugunsnedrošā laikposma beigšanos, mežā ir aizliegts dedzināt atkritumus, dedzināt ciršanas atlikumus vai kurināt ugunskuru tuvāk par diviem metriem no augošiem kokiem, dedzināt vai kurināt ugunskuru, ja kūdras slānis ir biezāks par 0,5 metriem.

Avots: Zemkopības ministrija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *