Balsosim par savējiem – par sadarbību darbības būtībā!

_D8D9737_cv

Šodien, Kad vēlēšanu kaislības sit augstu vilni, atkal gribas ticēt – kaut kas mainīsies. Politiķi mūs apžilbinājuši ar košām reklāmām un skaļiem saukļiem, gan izpildāmiem gan neizpildāmiem solījumiem. «Apkrāpto» pulcinātāju ir tik daudz, ka grūti saprast, kur labāk pulcēties. Kādi ir patiesie mērķi? No kurienes nauda dārgajām reklāmām, ja lielākai daļai nekas nepieder un nauda netiek glabāta bankās? Neatbildēto jautājumu parasti ir vairāk nekā atbildēto.

Kāpēc nav par ko balsot?

Ierastākie viedokļi ir: «Tā kā nevienam neticu, labāk  nebalsošu vispār!» vai «Nav īsti, par ko balsot, tāpēc balsošu pēc principa – par mazāko ļaunumu.» Sociopsihologs un latviešu nacionālists Pauls Stelps savās publikācijās raksturojis noteiktas manipulatīvas metodes, kas plaši tiek izmantotas, lai maldinātu cilvēkus. Lūk, dažas no tām:

  • «Tiem, kuri vēlas kaut ko darīt, tiek saglabāta ilūzija par pozitīvā virzību. Notiek viens, bet skatītāji redz citu. Ar masu mediju starpniecību tiek panākta plaša masu apziņas atsaiste no realitātes.»
  • «Tie, kuri neko nedara, bet tikai kurn, un kurus šī valdība var «apkrāpt», nav saprātīgi, un, kopā savākti, tie tūlīt kļūtu šīs pašas valdības «vēlreiz apkrāpti».
  • «Lai tie, «kas ir» varētu palikt «tur, kur ir», viņi visiem iestāsta, ka «nav kam vietā nākt». Visi paverdzinātāji saviem vergiem iestāsta, ka tiem nav izvēles.»
  • Tiek stāstīts, ka «tāda ir «tautu vairākuma vēlme», vai amerikāņu, eiropiešu un latviešu vairākuma vēlme. Ko nozīmē «vairākums»? Vai rūdas vērtību nosaka daži metāla procenti tajā, vai tukšās smilšu masas?

Sociopsihologa Paula Stelpa secinājumi un ieteikumi:

  • «Visas mākslīgi radītas «aktīvo protestētāju» grupas vienmēr ir ārzemju specdienestu emisāru Latvijā radītas, pulcētas un vadītas. Tā tiek pulcēta «lielgabalu gaļa», kura provocē un virza notikumus saimnieku vadībā uz saimniekiem vajadzīgo, bet pati vēlāk «frontē» sapūst. Viss mākslīgais ir viltus un meli.»
  • «Ja mēs redzam tik strauju sabiedrības pagrimumu, tad ir skaidrs, ka tai nav nekādas nākotnes, jo šis pagrimums izpaudīsies ikkatrā Cilvēka darbības jomā. Viss ies uz leju tāpēc, ka pagrimis ir pats iedzīvotājs, tāpēc, ka tā sistēma, kura ir ieviesusies Latvijā, deģenerē un ir deģenerējusi Latvijā visu un visus, kuri ir tai ļāvušies.»
  • «Inteliģence vienmēr dara savu darbu – modina un stāsta. Tauta vienmēr paskatās, paklausās un lustīgi pulcējas pie alus, desiņām un krievu lamāšanas… Nevar aizstāvēt to, kurš sevi neaizstāv pats. Nevienu nevar piespiest būt Saprātīgam, Sadraudzīgam un Varonīgam. Tas, kurš grib būt kāju pamesls, vienmēr atradīs kādu, zem kura kājām pagulties.»
  • «Saprātīgi Cilvēki katrs savā vietā dara to, ko tajā var darīt un sadarbojas darbības būtībā, nevis pēc kādas sapulces lēmuma, bet tie, kuri grib darbā piedalīties, viņus atrod paši bez kādas «izveidošanas», un iekļaujas viņu darbā. «Būtu dvēsele – darbs atradīsies katram.»

 

Vineta Kalve

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *