Atsaka kompensācijas par Natura 2000 meža teritorijām

Apgrūtinājumi un liegumi noteikti, taču mežsaimniecībai SIA Hook atsaka kompensāciju par Natura 2000 meža teritorijām (367,99 ha). Atteikums tika pamatots ar divu Ministru kabineta noteikumu nosacījumu neizpildi un uzņēmuma klasificēšanu kā grūtībās nonākušu. «Tas ir absurds. SIA Hook nav kavētu maksājumu, ir samaksāti visi paredzētie nodokļu maksājumi,» skaidro SIA Hook pilnvarotā pārstāve Anna Fokerota.

Uzņēmums nelabvēlīgo Lauku atbalsta dienesta Dienvidkurzemes reģionālās lauksaimniecības pārvaldes lēmumu pārsūdzējis iestādes direktorei Annai Vītolai–Helvigai. SIA Hook darbojas jau kopš 2008. gada un ir realizējis vairākus mežsaimniecības projektus, izmantojot ES struktūrfondu atbalstu – 2011. gadā 69 982 eiro vērtu meliorācijas projektu, vairākus jaunaudžu (16,2 ha platībā) kopšanas projektus, saņēmis arī vienotos platībmaksājumus, bet tagad tiek atteikts maksājums par Natura 2000 iekļautajiem 367,99 ha.

Lauku atbalsta dienestā uz kompensācijas maksājumu par Natura 2000 meža teritorijām pieteikušies 2658 pretendenti, bet grūtībās nonākuša uzņēmuma statuss šobrīd ir noteikts 30 uzņēmumiem.

Avots: db.lv, Māris Ķirsons

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *