Šā gada 18. martā Pārgaujas novada Stalbes Tautas namā notiks kārtējais seminārs par meža nozares aktualitātēm.
Pasākumu Valsts lauku tīkla atbalsta programmas ietvaros rīko mežsaimniecības demonstrējumu teritorija «Pūpoli», Meža konsultāciju pakalpojumu centrs un Pārgaujas novada pašvaldība. Semināru informatīvi atbalsta «Meža Avīze». Tā sākums pulksten 13:00.
Runās par aktuālāko
Seminārā plānots diskutēt par meža īpašniekiem aktuālām tēmām – par Eiropas Savienības atbalstu meža īpašniekiem, Vislatvijas biotopu kartēšanu, kompensācijām par saimnieciskās darbības ierobežojumiem un Āfrikas cūku mēri. Ar šo semināru tiks atklāta jau 11. semināru sezona.
Pasākumu atklās Pārgaujas novada pašvaldības vadītājs Hardijs Vents. Par Eiropas Savienības atbalstu meža īpašniekiem pastāstīs meža konsultāciju un pakalpojumu centra Ziemeļvidzemes nodaļas vadītājs Andris Vīrs. Savukārt Dabas aizsardzības pārvaldes Dabas aizsardzības departamenta direktore Gita Strode iepazīstinās ar jaunumiem par Vislatvijas biotopu kartēšanu. Lauku atbalsta dienesta Ziemeļvidzemes reģionālās lauksaimniecības pārvaldes ES tiešo maksājumu daļas vadītāja Inga Šarfa-Strazda informēs par kompensācijām par saimnieciskās darbības ierobežojumiem īpaši aizsargājamās dabas teritorijās. Semināra noslēgumā klātesošos uzrunās Pārtikas un veterinārā dienesta Ziemeļvidzemes pārvaldes vadītājs Mārcis Ulmanis, kurš stāstīs par Āfri-kas cūku mēra izplatību. Pasākumu noslēgs atskats uz pēdējos 10 gados notikušajiem semināriem un videofilma.
Jau notikuši 19 semināri
Semināri par meža nozares aktualitātēm uzsākti rīkot, lai sabiedrība saņemtu informāciju par aktualitātēm meža nozarē un varētu par tām diskutēt. Pirmais seminārs Pārgaujas novadā notika 2006. gadā. Pasākums bija veltīts egļu astoņzobu mizgraužu izplatībai un jaunaudžu kopšanai.
Aizvadīto 10 gadu laikā notikuši 19 semināri. Tajos piedalījušies gandrīz tūkstotis meža īpašnieku un citu interesentu ne tikai no Vidzemes, bet arī no Zemgales un pat Kurzemes. Pasākumos lekcijas lasījuši 65 lektori no Valsts meža dienesta, Meža konsultāciju pakalpojumu centra, Pārgaujas novada pašvaldības, A/S «Latvijas valsts meži», Latvijas valsts mežzinātnes institūta «Silava», LU Bioloģijas fakultātes, Dabas aizsardzības pārvaldes, A/S «Latvijas valsts ceļi», Pasaules Dabas Fonda, A/S «Biolat», SIA «Meža fonds», A/S «Sadales tīkls», A/S «Latvijas finieris», Lauku atbalsta dienesta, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas, Vides risinājumu institūta, biedrības «PEFC Latvijas padome», biedrības «Ūdensaina» un pārstāvji no citām organizācijām, kā arī individuālie eksperti. Vairākos semināros ar savu pieredzi dalījusies mežkope Aija Zviedre.
Raimonds Mežaks, mežkopis