Apbalvoti meža nozares Gada balvas «Zelta čiekurs 2018» laureāti

Šā gada 14. decembrī kultūras centrā «Siguldas devons» jau piecpadsmito reizi tika godināti meža nozares izcilākie ļaudis.

Gada balvas ieguvēji saņēma lielo «Zelta čiekuru», savukārt pārējiem laureātiem tika pasniegts mazais «Zelta čiekuriņš».

«Šodien mēs godinām tos ļaudis, kas ar sava mūža darbu ir veicinājuši meža nozares, Latvijas tautsaimniecības un valsts uzplaukumu. Izvērtējot sasniegto, meža nozare ir izvirzījusi par mērķi veidot sakoptu, neatkarīgu un pārtikušu Latviju, kļūstot par tradīcijās un vērtībās balstītu zināšanu līderi bioekonomikas produktu radīšanā un izmantošanā. Es ticu, ka nozarei tas izdosies, « pasākumā uzsvēra zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Gada balvu «Zelta čiekurs» nominācijā «Par mūža ieguldījumu» saņēma mežsaimnieks, meža pētnieks un viens no Latvijas Meža darbinieku vīru kora «Silvicola» dibinātājiem un dziedātājiem Ivars Bērziņš, ilggadējs Latvijas Valsts mežzinātnes institūta «Silava» pētnieks Zigurds Kariņš un ilggadējs Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultātes Kokapstrādes katedras mācībspēks Laimonis Kūliņš. Šajā nominācijā balvu saņēmējiem pasniedza arī Ministru kabineta Atzinības rakstus, Goda diplomus un krūšu nozīmi «Zelta sēkliņa».

Pasākumā sveica arī nominācijas «Par inovatīvu uzņēmējdarbību» laureātus – SIA «Avoti SWF» (Lizuma pagasts), SIA «SC Koks» (Siguldas pagasts) un SIA «VMF Latvia» (Rīga), kā arī nominācijas «Par zinātnes ieguldījumu nozares attīstībā» laureātus – Latvijas Valsts Koksnes ķīmijas institūta vadošā pētnieka Jāņa Rižikova vadīto pētnieku grupu sadarbībā ar AS «Latvijas Finieris» pārstāvjiem par pētījumu «Betulīna rūpnieciskās ražošanas izpēte», Arņa Gaiļa vadīto Latvijas Valsts mežzinātnes institūta «Silava» Meža selekcijas radošo grupu sadarbībā ar AS «Latvijas valsts meži» struktūrvienības «Sēklas un stādi» pārstāvjiem par pētījumu «Meža koku sugu selekcijas darba programmas īstenošana 2017.-2018. gadā» un Latvijas Valsts Koksnes ķīmijas institūta vadošo pētnieku, akadēmiķi Aivaru Žūriņu par pētījumu «Biorafinēšanas pieeja Latvijas tautsaimniecībā». Tāpat sveica nominācijas «Par ilgtspējīgu saimniekošanu» (konkurss «Sakoptākais mežs») laureātus – meža īpašniekus – Grigoriju Rozentālu (meža īpašums «Dīķenieki»), Madaru Kalniņu (meža īpašums «Skudras») un Arti Taurmani (meža īpašums «Skudrukalni»).

Gada balva jeb lielais «Zelta čiekurs» nominācijā «Par inovatīvu uzņēmējdarbību» šogad tika piešķirta SIA «Avoti SWF», nominācijā «Par zinātnes ieguldījumu nozares attīstībā» lielo «Zelta čiekuru» saņēma divi laureāti – Jāņa Rižikova vadītā pētnieku grupa un Arņa Gaiļa vadītā radošā grupa, savukārt nominācijā «Par ilgtspējīgu saimniekošanu» lielais «Zelta čiekurs» piešķirts Madaram Kalniņam.

Zelta čiekurs sevī iemieso vienkāršību, atvērtību un Latvijas meža skaistumu: dvēselē vienkāršs, formā izsmalcināts, atvērts kā saule, silts kā mājas svētība un sīksts kā latvietis. Nav precīzāka apzīmējuma cilvēka mīlestībai pret mežu, tāpat kā nav labākas balvas, lai atalgotu cilvēka darbu Latvijas un Latvijas meža labā.

Avots: Zemkopības ministrija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *